آغاز به کار مرمت خانه تاریخی «زاهدی» شوشتر

آغاز به کار مرمت خانه تاریخی «زاهدی» شوشتر

[ad_1]

ایسنا/خوزستان رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شوشتر از شروع مرمت بنای تاریخی زاهدی در این شهرستان خبر داد.

علی‌محمد چهارمحالی با بیان این‌که در ادامه مرمت دیگر خانه‌های تاریخی شهرستان شوشتر، مرمت و ساماندهی خانه «زاهدی» در دستور کار قرار گرفت و آغاز به کار کرد، افزود: این بنا که مربوط به دوره قاجاریه است، در محله تاریخی کوره شهرستان شوشتر در همجواری با چندین خانه قدیمی دیگر قرار دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره‌کل میراث ‌فرهنگی خوزستان، او در توصیف این بنای تاریخی گفت: خانه زاهدی دارای یک تارمه بزرگ با ستون‌های سنگی و سقف تیرپوش در ضلع جنوبی خانه و چندین اتاق با فرم‌های مختلف است؛ ضمن این‌که بنا به مانند بسیاری از خانه‌های شوشتر، در چهار طبقه شامل همکف، طبقه اول و نیز دو طبقه در زیر زمین، شامل شبستان و شوادان ساخته شده است.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شوشتر در مورد نحوه چگونگی اجرای کار و تأمین اعتبار مورد نظر نیز عنوان کرد: برنامه‌ها و دستور کار این خانه شامل برچیدن الحاقات ناموزون در بخش شرقی خانه، مرمت و ساماندهی آن و همچنین مرمت بخشی از تزیینات است که اعتبار این طرح از محل اعتبارات ملی مشارکت در مرمت است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

خواندن
نکاتی درباره واکسیناسیون مبتلایان به دیابت

ارسال دیدگاه

message
email
person