آغاز تغییرات مدیریتی در وزارت خارجه از هفته آینده

آغاز تغییرات مدیریتی در وزارت خارجه از هفته آینده

[ad_1]

به گزارش تابناک، محمود عباس‌زاده‌مشکینی، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون «امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس شورای اسلامی با حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه گفت: در این جلسه موضوعاتی در رابطه با دیپلماسی خارجی در خصوص افغانستان مطرح و بر ضرورت حمایت و کمک به مردم افغانستان و تلاش برای تشکیل دولت فراگیر تاکید شد.

وی بیان داشت: در این جلسه بر ارتباط کنونی ما با افغانستان برای تسهیل کمک به مردم افغانستان تاکید شد. برای مثال فعالیت کنسولی ما برای کمک به متقاضیان مسافرت درمانی به ایران است. همچنین در این جلسه مطرح شد که جریان حاکم فعلی بخشی از واقعیت افغانستان است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: امیرعبداللهیان در این جلسه اعلام کرد در نشست اخیر با مدیران مسئول رسانه‌ها گفته است که قانون هسته‌ای مسیر دولت در بحث هسته‌ای را مشخص کرده و متأسفانه سخنانش تحریف شده است.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مباحث مطرح شده قرار است وزیر امورخارجه ماه آینده نشستی با حضور سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های همسایه با دستور کار توسعه روابط اقتصادی برگزار کند و سفرای ایران در برخی از کشور‌های مستقل و دوست که ظرفیت خوبی دارند و زمینه همکاری خوبی هم با ما دارند، در این نشست حضور خواهند داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین بر اساس مباحث مطروحه در این جلسه، ستاد افغانستان مجددا در وزارت خارجه کار خود را آغاز کرده است و همچنین از هفته آینده تغییرات مدیریتی در وزارت خارجه شروع می‌شود.

خواندن
هشدار درباره افزایش ناگهانی کرونا در قم

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person