آغاز واکسیناسیون کودکان بالای ۲ سال در کوبا

آغاز واکسیناسیون کودکان بالای ۲ سال در کوبا

[ad_1]

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، کوبا روز گذشته (دوشنبه) اولین کشور در جهان نام گرفت که برنامه واکسیناسیون در برابر بیماری کووید-۱۹ را برای کودکان دو سال به بالا آغاز کرد هرچند هنوز سازمان جهانی بهداشت در مورد این واکسن اظهارنظر نکرده است.

این کشور در نظر دارد تا تمامی کودکان را پیش از بازگشایی مدارس که بیشتر آنها از مارس ۲۰۲۰ فعالیتی نداشته اند، در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه کند.

سال تحصیلی جدید از روز دوشنبه در کوبا آغاز شد اما از آنجاییکه اکثر خانه های کوبا به اینترنت دسترسی ندارند دانش آموزان از طریق برنامه های تلویزیونی و از خانه، برنامه های آموزشی را دنبال می کنند.

کوبا پس از تکمیل آزمایشات بالینی واکسن های آبدالا و سوبرانا روی خردسالان، روز جمعه برنامه واکسیناسیون خود را برای کودکان ۱۲ سال به بالا شروع کرد. روز گذشته نیز واکسیناسیون گروه های سنی دو تا ۱۱ سال در یکی از شهرهای این کشور آغاز شد.

به نقل از ژاپن تودی، چندین کشور دیگر در جهان نیز واکسیناسیون کودکان ۱۲ سال به بالا را انجام می دهند و برخی از آنها آزمایشاتی را روی کودکان کم سن و سالتر انجام داده اند. کشورهایی مانند چین، امارات متحده و ونزوئلا نیز اعلام کرده اند که قصد دارند خردسالان را در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند اما کوبا اولین کشوری است که این کار را آغاز کرده است.

 

[ad_2]

Source link

خواندن
آغاز به کار اولین تشکیلات مرکزی در حوزه سینما و رسانه های دیداری

ارسال دیدگاه

message
email
person