ارسلان‌ مطهری وسیله مصرفی نیست که او را دور بیندازید!

Table of Contents

پیشنهاد روز

ارسلان‌ مطهری وسیله مصرفی نیست که او را دور بیندازید!

اصغر طالب نسب، بازیکن اسبق استقلال در گفتگویی ، درباره اتفاقات اخیر پیرامون تیم استقلال اظهاراتی را مطرح کرد.

دیدار استقلال مقابل مس کرمان را چطور پیش بینی میکنید؟

با توجه به اینکه مس کرمان چند سالی است در استادیوم آزادی بازی نکرده قطعاً این موضوع می‌تواند برای آنها هیجان انگیز باشد. آنها از لیگ یک به لیگ برتر آمدند و فعلاً از حضور در لیگ برتر تا حدودی ترس دارند. به نظرم این تیم شرایط لازم برای بازی در آزادی را ندارد و به همین خاطر استقلال باید ظرف ۲۰ دقیقه اول به این تیم گل بزند.

چطور؟

چون هرچه از زمان بازی بگذرد ولی استقلال نتواند به این تیم گل بزند آنها اعتماد به نفس شان بیشتر میشود و از فشار استرس بیرون می آیند. به همین خاطر ممکن است کار در ادامه گره بخورد.

ارسلان‌ مطهری وسیله مصرفی نیست که او را دور بیندازید/ ساپینتو یک لگد دیگر بزند بازی استقلال تعطیل می شود/ بانوان به استادیوم نروند بهتر است!

اوضاع استقلال را چطور دیدید؟

استقلال در آخرین بازی که در آزادی داشت اصلا خوب نبود. منظورم بازی با سپاهان است. در بازی با ملوان هم بعد از اینکه گل خورد تازه به خودش آمد. امیدوارم ترکیب اولیه استقلال درست باشد تا در همان ابتدای بازی استقلال به گل برسد. اما پیش بینی می کنم که استقلال در این بازی برنده می شود. به طور کلی استقلال باید از سه بازی پیش رویش حداقل هفت امتیاز بگیرد وگرنه از کورس جا می ماند.

درباره حضور بانوان در حاشیه بازی استقلال صحبتی دارید؟

به نظرم با توجه به شرایط موجود اگر بانوان به استادیوم نیایند بهتر است.

چرا؟

چون شرایط هنوز طوری نیست که ورزشگاه های ما پذیرایی بانوان باشند.

از چه نظر این صحبت را مطرح میکنید؟

سال ۹۵ در کلاس مربیگری A آسیا بودم که به ما گفتند باید یک بازی را از نزدیک ببینیم. همه ما به تماشای بازی پرسپولیس و صنعت نفت در همین آزادی نشستیم. آن روز فحش های شنیدم که در کتاب فحش هم ننوشته اند. من خودم بچه پایین شهر تهران هستم ولی تجربه عجیبی برایم رقم خورد. ما هنوز فرهنگ‌سازی درستی درباره ورود بانوان نکرده ایم. هر وقت توانستیم استادیوم را هم مثل سینما کنیم می‌توانیم به این جمع‌بندی برسیم که خانم ها هم بروند.

قبول دارید پیش از این بارها چنین تصمیماتی گرفته شده اما فضای استادیوم تغییری نکرده است؟

شاید کار اصولی صورت نگرفته! ولی معتقدم همین بازی استقلال و مس اگر استقلال یک گل عقب بیفتد تماشاگر شروع به فحاشی می کند و آن وقت وضعیت برای حضور بانوان خوب نیست. بنده که مخالف ورود باوان نیستم من نگران این هستم که با بروز چنین اتفاقی آنهایی که مخالف این کار هستند همین موضوع را دست بگیرند و بگویند دیدید چه شد و در نهایت باز هم موضوع را ممنوع کنند. این را از این نظر می گویم که شاید من هم می خواهم خواهر و مادرم را به استادیوم بفرستم اما با این وضعیت به نظر من شرایط مهیا نیست.

ارسلان‌ مطهری وسیله مصرفی نیست که او را دور بیندازید/ ساپینتو یک لگد دیگر بزند بازی استقلال تعطیل می شود/ بانوان به استادیوم نروند بهتر است!

فکر می کنید با حضور خانواده ها و بانوان آن دسته قلیل که در استادیوم فحاشی میکنند دیگر دست به این کار نزنند؟

قطعاً تاثیرگذار است اما حتماً زمان‌بر است. در کل امیدوارم این فرهنگ به وجود بیاید و کم کم آن تعداد معدود که شاید بین هر صد نفر یکی دو نفر بیشتر نباشند خودشان را اصلاح کنند یا از طریق مسئولان برگزارکننده ممنوع الورود شوند.

درباره رفتارهای اخیر ساپینتو در حاشیه بازی انزلی صحبتی دارید؟

من درس روانشناسی خوانده ام. قبلاً هم به شما گفته بودم مربیان هیجانی مثل شمشیر دولبه هستند یا مانند سیمئونه تیمشان را تهییج می کنند و نتیجه می گیرند و یا این که تیم را به حاشیه میبرند. اگر ساپینتو یک لگد دیگر بزند کل تیم را به حاشیه می‌برد. چون ممکن است این بار مسئولان برگزاری پیگیر شوند و بازی را تعطیل کنند. در آن صورت کل مجموعه استقلال ضرر خواهد کرد.

در مورد اتفاقات اخیر درباره امیر ارسلان مطهری صحبتی دارید؟

باشگاه رفتار خوبی با ارسلان مطهری نمی کند. کاری ندارم که او را میخواهند یا نه اما این روش روش درستی نیست. مطهری فصل گذشته سهم بسزایی در قهرمانی استقلال داشت. پیش از او هم با وریا غفوری چنین رفتاری شد. خوب نیست که بازیکن احساس کند در استقلال مثل یک وسیله مصرفی است و زمانی که تاریخ مصرفش گذشت او را کنار می گذارند. در آن صورت در هفته بیستم پایش را می‌گیرد و کم کم شروع می‌کند به مذاکره با تیم های دیگر.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۱

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

پیشنهاد روز

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید