از سوگواره فیلم کوتاه عاشورایی چه خبر ؟

از سوگواره فیلم کوتاه عاشورایی چه خبر ؟

[ad_1]

دبیرخانه‌ سوگواره فیلم کوتاه عاشورایی تصویر دهم با انتشار فراخوان دوباره اعلام کرد که مهلت ارسال اثر به این رویداد تا پنجم مهرماه خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از دبیرخانه «سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم»، این رویداد توسط موسسه فرهنگی خیریه راه ایمان با هدف اشاعه و ترویج سنت‌ها و آیین‌های حسینی به‌عنوان یک رویکرد مذهبی، ملی و فرهنگی برگزار می‌شود.

در این سوگواره که داوران آن از سینماگران ایران انتخاب شده‌اند، فیلم‌های کوتاه با ایده‌ها و داستان‌های خلاق و نو از اولویت بیشتری جهت ارزیابی برخوردار خواهند بود.

در دومین «سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم» به انتخاب هیات داروان به سه نفر برتر تندیس، لوح تقدیر و به ترتیب جوایز نقدی شامل 5 سکه‌، چهار سکه و سه‌ سکه بهار آزادی اهدا خواهد شد. علاوه بر آن به پنج فیلم برگزیده منتخب آرا مردمی نیز لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی تعلق خواهد گرفت.

شرکت‌کنندگان در این رویداد محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی ندارند و آثار تولید شده از سال 99 به بعد در اولویت داوری قرار خواهند داشت.

موضوعات و اهداف کلی این سوگواره شامل توجه به نقش فرهنگ و سنت در آیین‌های حسینی، معرفی آداب و رسوم و آیین‌های سنتی در سوگواری‌های اقصی نقاط کشور و حفظ و ثبت آیین‌های سنتی برای انتقال به نسل‌های آینده، شناسایی هنرمندان و آثار هنری خلاق و فاخر حسینی، تجلی نمادها و نشانه‌های عاشورایی، شناساندن حادثه عاشورا و پیام آن به مردم آزاده جهان می‌شود.

هنرمندان برای شرکت در این رویداد تا پنجم مهرماه مصادف با اربعین حسینی فرصت دارند آثارشان را در قالب فیلم‌های کوتاه مستند، داستانی یا انیمیشن پس از تکمیل فرم درخواست، در سایت سوگواره تصویردهم به نشانی tasvir10.ir بارگذاری کنند.

خواندن
معرفی نامزدهای داستان بلند و رمان جایز «اندرزگو»

علاقمندان جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر از اخبار، فرآیند برگزاری، قوانین و شیوه‌نامه شرکت در این سوگواره ‌می‌توانند علاوه بر مراجعه به صفحات مجازی سازمان جوانان راه ایمان، به نشانی @Javanane_Rahe_Iman با شماره تلفن 09109234234 تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person