اصرار سازمان هلال‌احمر بر شکایت از ساپینتو

Table of Contents

پیشنهاد روز

اصرار سازمان هلال‌احمر بر شکایت از ساپینتو

مهدی ولی‌پور در مورد شکایت سازمان هلال‌احمر از ریکاردو ساپینتو بابت ضربه زدن به برانکارت عوامل سازمان هلال‌احمر در جریان دیدار ملوان و استقلال اظهار داشت: اقدامی که سرمربی استقلال انجام داد مذموم بود به این علت که اساس تشکیل باشگاه‌های ورزشی پسوند فرهنگی را یدک می‌کشند در کنار ترویج سلامت جسمی و روحی، مباحثی مثل فتوت، جوانمردی، بزرگ‌منشی و مروت است تا امثال مرحوم تختی را تحویل جامعه بدهد.

وی افزود: ترویج خشونت و هنجارشکنی و مواردی از این دست از مسئولان و سرمربیان تیم‌های بزرگی مثل استقلال دور از انتظار است. چه بخواهیم یا نخواهیم هر کدام از ما بسته به جایگاه خود برای برخی افراد الگو هستیم. در خانواده الگوی فرزندان و در جامعه الگوی مخاطبی که با آنها سروکار داریم. خدماتی که توسط جمعیت هلال احمر در سوانح و حوادث انجام می‌شود از جانب امدادگرانی است که داوطلبانه با ما همکاری می‌کنند.

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد:‌ در همه جای دنیا طبق قوانین و موازین بین‌المللی این افراد حتی در جنگ‌ها و مخاصمات از مصونیت برخوردار هستند و مورد احترام مضاعف. وظیفه سازمان هلال احمر نیز صیانت از این عزیزان است. در این راستا شکایتی از سرمربی استقلال تنظیم شده و مسئولان معاونت حقوقی جمعیت هلال احمر پیگیر قضیه هستند اگر جلوی این قضیه همین‌جا گرفته نشود شاهد تکرار آن خواهیم بود نمونه‌اش هم در بازی صنعت نفت و آلومینیوم اراک مشاهده کردیم.

ولی‌پور در گفت‌وگو با شبکه خبر تصریح کرد:‌انتظار می‌رود کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پیگیر موضوع باشد. البته اتفاقی که در بازی با آلومینیوم افتاد مربوط به همکاران ما نبود اما کادر امداد و درمان که در کنار زمین خدمات اینچنینی را برعهده دارند مورد تعرض بازیکنان این تیم قرار گرفتند. اگر این امور به جدی پیگیری نشود نتیجه‌اش ترویج خشونت و ناهنجاری بین بازیکنان و روی سکوها و نهایتاً در جامعه است. عنان کار از دست مسئولان برگزاری مسابقه خارج می‌شود. همچنان روی شکایت خود مصر هستیم تا به نتیجه برسیم.

بیشتر بخوانید:

257 251

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

پیشنهاد روز

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید