اعتراضات ضدجنگ در لندن همزمان با نمایشگاه تسلیحاتی

اعتراضات ضدجنگ در لندن همزمان با نمایشگاه تسلیحاتی

[ad_1]

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بزرگترین نمایشگاه تسلیحاتی در اروپا هر دو سال در مرکز لندن برگزار می‌شود و امسال بیش از ۱۷۰۰ سازنده پیشتاز تجهیزات نظامی در آن شرکت کردند.

چندین معترض با در دست داشتن پلاکارد‌هایی در ورودی این نمایشگاه تجمع کردند و اسامی افرادی که در درگیری‌های نظامی کشته شده بودند، فریاد می‌زدند. آن‌ها همچنین بنری با شعار‌های ضد جنگ در دست داشتند.

نماینده برخی از شرکت‌ها به سمت معترضان می‌رفتند و می‌گفتند که آن‌ها روی امنیت تمرکز دارند نه جنگ. این معترضان همچنین از شرکت‌های تسلیحاتی می‌خواستند تا سود بردن از اقدامات نظامی را متوقف کنند.

یکی از معترضان گفت: روی یکی از بنر‌ها نوشته شده “جنگ از اینجا آغاز می‌شود”، چون این یک نمایشگاه تسلیحاتی است و شرکت‌ها سلاح‌هایی را برای کشتن مردم و سود بردن می‌فروشند و از این طریق بسیار ثروتمند می‌شوند. برای توقف جنگ‌ها در ابتدا باید فرهنگی که فروش تسلیحات را ترغیب می‌کند، متوقف کرد.

یک فعال دیگر به اسپوتنیک گفت که حتی یک گام کوچک می‌تواند جهان را تغییر دهد و توجهات را به نظامی‌گری و صنایعی که از کاربرد نیروی کشنده برای حل و فصل درگیری‌ها در سراسر جهان حمایت می‌کنند، جلب کند.

همچنین بسیاری از معترضان با ریختن رنگ قرمز به روی زمین و دراز کشیدن در خیابان خودشان را قربانیان جنگ نشان دادند. روی بنری که در نزدیکی آن‌ها قرار گرفته بود، نوشته شده بود “خون اهدا کنید، خون نریزید. “

پلیس لندن معترضان را کنترل می‌کرد، اما مداخله‌ای گزارش نشد و اعتراضات تقریبا مسالمت‌آمیز بود. شهردار لندن پیشتر از برگزارکنندگان خواسته بود تا این نمایشگاه را لغو کنند و آن را توهینی به مردمی دانست که از درگیری‌ها گریختند و از تبعات استفاده از تسلیحاتی که در آنجا به نمایش درآمده، آسیب دیده‌اند.

خواندن
توزیع ۵۰۰ بسته ارزاق در مناطق کم برخوردار تهران

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person