اعلام حمایت روزنامه نگاران قدیمی از عکاس خبری که با ضربات چاقو مجروح شد

اعلام حمایت روزنامه نگاران قدیمی از عکاس خبری که با ضربات چاقو مجروح شد

[ad_1]

انجمن پیشکسوتان‌ مطبوعات با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام همدردی با عکاس خبری آژانس عکس تهران که در مسیر انجام ماموریت خبری با ضربات چاقوی زورگیران به شدت‌ مجروح شده است، خواستار دستگیری هرچه سریع‌تر زورگیران و حمایت از این همکار مطبوعاتی شد.

به گزارش ایسنا، در متن بیانیه انجمن پیشکسوتان مطبوعات آمده است:

«انتشار خبر دردناک حمله‌ی عده‌ای زورگیر به محمد دلکش، عکاس خبری آژانس عکس تهران و مجروح‌ کردن این همکار مطبوعاتی با ضربات‌ متعدد چاقو و به سرقت بردن تجهیزات عکاسی وی، موجی از تنفر را نسبت به متجاوزین به این‌ همکار مطبوعاتی ایجاد کرده است.

انجمن‌ پیشکسوتان‌ مطبوعات در این بیانیه ضمن‌ تاکید بر شناسایی و دستگیری هر چه سریع‌تر عاملان این رخداد هولناک از وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی خواست تا از این همکار مطبوعاتی حمایت کند.»

پیشتر انجمن عکاسان مطبوعاتی ایران هم به دنبال حادثه اخاذی از محمد دلکش، عکاس خبری، بیانیه‌ای با عنوان «۲۱ ضربه‌ای که بر پیکر رسانه فرود آمد» را منتشر کرده و خواستار شناسایی هر چه سریع‌تر عاملان این حادثه تلخ شده بود.

پنجشنبه ـ ۱۳ خرداد ماه ـ اعلام شد، محمد دلکش، عکاس آژانس عکس تهران که به منظور پوشش یک برنامه خبری قصد سفر به رامسر را داشت، در مسیر مورد اخاذی قرار می‌گیرد و دچار آسیب‌های جسمانی شدیدی می‌شود. این عکاس پس از اصابت بیش از ۲۰ ضربه چاقو، بستری شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

خواندن
چرا «پسر قرمزپوش» میلیون‌ها پوند می ارزد؟

ارسال دیدگاه

message
email
person