بارسلونا چطور پولدار شد؟

Table of Contents

بارسلونا چطور پولدار شد؟

این روزها خریدهای متوالی بارسلونا در نقل و انتقالات تابستانی باعث ایجاد شایعات متعددی شده است.

بارسلونا به دلیل مشکلات مالی لیونل مسی اسطوره خود را در تابستان گذشته از دست داد و این ستاره آرژانتینی راهی پاری سن ژرمن شد.

اما علی رغم تاکید زیاد رسانه به مشکلات زیاد مالی بارسلونا ولی خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا این روزها در بحث نقل و انتقالات در حال ریخت و پاش است.

شبکه «ESPN» آمریکا در این زمینه گزارشی را ارائه کرد و از منبع این بریز و بپاش لاپورتا خبر داد. باشگاه بارسلونا روز گذشته اعلام کرد 15 درصد دیگر از حقوق تلویزیون داخلی خود را به شرکت سرمایه گذاری جهانی Sixth Street فروخته است که منابع آگاه به ESPN گفتند ارزش این قرارداد حدود 320 میلیون یورو است.

بارسلونا چطور پولدار شد؟

منابع به ESPN گفته اند که بارسا امیدوار است که این فروش به آنها امکان دهد تا قرارداد خریدهای تابستانی فرانک کسیه، آندریاس کریستنسن، رافینیا و رابرت لواندوفسکی را ثبت کنند.

بارسا همچنین از این پول استفاده خواهد کرد تا قرارداد روبرتو و عثمان دمبله را پس از امضای قراردادهای جدید در لالیگا مجدداً ثبت کند.

شرکت «Sixth Street» اکنون 25 درصد از درآمد بارسا را از حقوق تلویزیونی لالیگا برای 25 سال آینده خریداری کرده و 10 درصد آن را به قیمت 207.5 میلیون یورو در پایان ژوئن خریداری کرده است.

این مبلغ در فصل 2020-21 به ارزش 165.6 میلیون یورو بود – ارقام هنوز برای فصل آینده در دسترس نیست – بنابراین، بر اساس این اعداد که نوسان خواهند داشت، این شرکت سالانه 41.4 میلیون یورو از این معامله به دست خواهد آورد.

بارسلونا چطور پولدار شد؟

در طی 25 سال، این مبلغ با سرمایه گذاری اولیه 527.5 میلیون یورویی آنها کمی بیش از 1 میلیارد یورو خواهد بود.

باشگاه بارسلونا در بدترین شرایط خود با فروش حق پخش تلویزیونی این روزها از بحران مالی عبور کرده و به نوعی پولدار شده و خریدهای زیادی در تابستان انجام داده است.

251 251

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید