بازارچه کوله‌بری میرجاوه فعال می‌شود

بازارچه کوله‌بری میرجاوه فعال می‌شود


به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، ماندانا زنگنه شامگاه چهارشنبه در کارگروه مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: میرجاوه و میلک ۲ مرز مهم استان هستند و باید شرایطی را فراهم کرد که بتوان از آن‌ها بیشترین استفاده را برد و با توجه به شرایط کنونی این ۲ مرز می‌توانند در برگشت ارز به کشور هم نقش مهمی ایفا کنند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط خاص کشورهای همسایه بازگشایی این بازارچه‌ها به دلیل انجام معاملات در همان مکان مانع از ورود افراد به کشور می‌شود این تضمین‌کننده سلامت بهداشتی و امنیتی کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع پیش روی تولید نیز گفت: بیش‌از ۹۰۰ مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع پیش روی تولید در استان اجرایی شد که ۷۰ درصد این مصوبات به حساب می‌آید.

وی افزود: طی سه سال گذشته برای رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی ۱۱۱ جلسه ستاد تسهیل سیستان و بلوچستان برگزار شد که در نتیجه آن‌ها یک‌هزار و ۳۸۷ مصوبه به ثبت رسید و برای حل مشکل این واحدها با تشکیل ۶۸۲ پرونده به طور مجموع ۹۰۱ مصوبه به اجرا رسید که معادل ۶۵ درصد آن‌ها است.

زنگنه بیان کرد: در حوزه احیای واحدهای صنعتی سال گذشته ۴۷ واحد استانی احیا شد و پیش‌بینی شده تا در سالجاری ۴۶ واحد با مجموع اشتغال ۲۲۰ نفر احیا شود در حوزه معادن هم در کنار ۱۷ واحد احیا شده سال گذشته برای امسال احیای هفت واحد معدنی با اشتغال ۸۴ نفر در دستور کار قرار گرفته است.

خواندن
بازی «جیک جیلنهال» در اقتباس سینمایی یک رمان مصور

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت اجرایی شدن طرح‌های اقتصادی باید طرح‌هایی که قابلیت استفاده از مجوز سران سه قوه را دارند در سیستان و بلوچستان شناسایی و تا پایان شهریور تعیین تکلیف شود علاوه‌بر آن‌ها طرح‌هایی که نیاز به مجوز ملی دارند هم بررسی و طرح‌های مهم برای پیگیری در مرکز کشور مشخص و معرفی شود.Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person