باسوادی ۹۸ درصدی گیلان/ پوشش ۳۵۰ هزار سوادآموز در کشور

باسوادی ۹۸ درصدی گیلان/ پوشش ۳۵۰ هزار سوادآموز در کشور

[ad_1]

ایسنا/گیلان معاون وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه در سرشماری سال ۹۵ میانگین باسوادی استان گیلان حدود ۹۷ درصد بوده است، افزود: در سال ۱۴۰۰ این عدد به بالای ۹۸ درصد رسیده است.

شاپور محمدزاده در حاشیه بازدید از طرح مهر اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در گفت وگو با خبرنگاران، استان گیلان را جزو باسوادترین استان های کشور دانست و اظهار کرد: نرخ باسوادی در استان گیلان بالاتر از میانگین کشوری است.

وی با بیان اینکه در سرشماری سال ۹۵ میانگین باسوادی استان گیلان حدود ۹۷ درصد بوده است، افزود: در سال ۱۴۰۰ این عدد به بالای ۹۸ درصد رسیده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور، ۳۵۰ هزار سوادآموز را تحت پوشش این سازمان دانست و اضافه کرد: در حوزه سوادآموزی علاوه بر اینکه بی سوادان صرف را باسواد می کنیم، نیمی از فعالیت های ما به کم سوادان اختصاص دارد تا مجددا رجعت به بی سوادی نداشته باشند.

محمدزاده، با بیان اینکه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ نیمی از جمعیت تحت پوشش در گروه کم سوادان به ادامه تحصیل خواهند پرداخت، یادآور شد: در حال حاضر اداره کل آموزش و پرورش گیلان آمادگی کامل برای آغاز سال تحصیلی جدید را دارد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه درخصوص ساماندهی نیروی انسانی شاهد اقدامات بسیار خوبی در گیلان هستیم و ثبت نام ۹۹ درصد دانش آموزان این استان نیز انجام شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

خواندن
درگذشت یکی دیگر از اهالی خبر صداوسیما به علت کرونا

ارسال دیدگاه

message
email
person