بررسی افسانه‌های ایرانی و کرواتی

بررسی افسانه‌های ایرانی و کرواتی

[ad_1]

شانزدهمین جشنواره افسانه اُگولین با معرفی کتاب «جنگل ایزدباد و سه قصه دیگر» و بررسی افسانه‌های ایرانی و کرواتی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، انجمن ایران‌دوستان کرواسی با همکاری موسسه خانه ایوانا و انجمن گردشگری شهر اُگولین، شانزدهمین جشنواره افسانه اُگولین را به معرفی کتاب «جنگل ایزدباد و سه قصه دیگر» و بررسی افسانه‌های  ایرانی و کرواتی اختصاص داده است.

این برنامه در روز شنبه (۱۱ سپتامبر – ۲۰ شهریورماه) در دو قسمت جداگانه در محل قلعه فرانکوپان شهر اوگولین برگزار خواهد شد.

در بخش اول برنامه که به صورت کارگاه آموزشی برگزار می‌شود و از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵ ادامه دارد، زهرا نادری، آموزگار مدرسه‌های ایران، به تجربه خود در رابطه با افسانه‌های کرواتی خواهد پرداخت. همچنین داستان سیمرغ و زال شاهنامه را برای دانش‌آموزان حاضر در کارگاه خواهد خواند. این داستان توسط ته‌آ کریزمانیچ به زبان کرواتی ترجمه شده است.

دانش‌آموزان حاضر در برنامه شخصیت‌های داستان سیمرغ و زال را نقاشی خواهند کرد و هدایایی از صنایع دستی ایران به آن‌ها داده خواهد شد. در این کارگاه، چندین دانش‌آموز از کشورمان از طریق اینترنتی به جمع دانش‌آموزان کروات می‌پیوندند و در رابطه با افسانه‌های کرواتی صحبت خواهند کرد. 

همچنین در برنامه دوم که از ساعت ۱۶ تا ۱۷ برگزار می شود، ماریانا هامرشاک، از انستیتو فولکلورشناسی جمهوری کرواسی درباره مهاجرت افسانه‌ها سخنرانی خواهد کرد. 

دیگر سخنرانان این برنامه، زهرا نادری، ویرایشگر و ابتهاج نوایی، مترجم کتاب «جنگل ایزدباد» (مجموعه‌ای از قصه‌های «ایوانا برلیچ ماژورانیچ») خواهند بود. 

بر اساس معرفی ارائه‌شده، کتاب «جنگل ایزدباد»، حاوی افسانه‌های مردم اسلاو و داستان‌های ماژورانیچ است که اخیرا از سوی نشر «شهاب ثاقب» در ایران منتشر شده است.

خواندن
گینه از اتحادیه آفریقا اخراج شد

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person