برپایی ۷۳۰۰ روضه خانگی با حضور مبلغان سازمان اوقاف

برپایی ۷۳۰۰ روضه خانگی با حضور مبلغان سازمان اوقاف

[ad_1]

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف از برپایی ۷ هزار و ۳۰۰ روضه خانگی با حضور مبلغان این سازمان خبر داد و گفت: طرح «هر خانه یک هیئت» از یکم تا دوازدهم ماه محرم اجرایی شده البته اعزام مبلغ در دهه پایانی ماه صفر هم با قوت بیشتری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام هادی شفیع‌زاده مدیرکل اعزام مبلغ این سازمان با اشاره به فعالیت این اداره کل زیر نظر معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، اظهار کرد: طی دوران شیوع کرونا و در هفت مناسبت مذهبی مهم، شاهد اعزام مبلغ توسط اداره کل اعزام مبلغ بودیم، به طوریکه در هیچ کدام از مناسبت‌های تبلیغی نبوده که اعزام مبلغ صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری، استفاده از ظرفیت فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: کانال‌ها و صفحات اختصاصی مراکز افق و بقاع متبرکه از قبل فعالیت می‌کردند و مخاطبانی داشتند که اقدامات تبلیغی هم با بهره‌گیری از همین پتانسیل جزو اولویت‌ها قرار گرفت، به طوریکه تبلیغ دینی در یک هزار و ۸۰۰ کانال در حال انجام است.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: در دهه نخست ماه محرم امسال هم براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند ما نیاز به مجالس حسینی داریم، سعی کردیم با رعایت همه پروتکل‌ها، اعزام حضوری و مجازی در دستور کار سازمان اوقاف قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام شفیع‌زاده با اشاره به شرکت ۷۵۰ نفر از مبلغان روحانی سازمان اوقاف در طرح «هر خانه یک هیئت» در سراسر کشور، تاکید کرد: اطلاع‌رسانی برای این طرح از مدت‌ها پیش از طریق ادارات کل اوقاف استان‌ها و مراکز افق بقاع متبرکه صورت گرفت، البته از یک هزار و ۷۰۰ نفر از مبلغان بومی مستقر در استان‌ها هم در این طرح استفاده شد.

خواندن
القابی که تنها زیبنده یک نفر است

وی گفت: بر این اساس هرکس که مایل بود روضه‌ خانگی برگزار کند، می‌توانست از مبلغان سازمان اوقاف و امور خیریه استفاده کند؛ استقبال از این طرح بسیار چشمگیر بود، به‌ طوریکه در سراسر کشور ۷ هزار و ۳۰۰ روضه خانگی با حضور این مبلغان برپا شد.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری ۴ هزار و ۵۰۰ مراسم سوگواری در بقاع متبرکه شهرها و استان‌های مختلف خبر داد و افزود: در این مدت همچنین شاهد برپایی عزای حسینی در ۵ هزار و ۸۰۰ مسجد و ۳ هزار و ۴۰۰ حسینیه بودیم؛ ضمن اینکه ۴۰۰ مورد روضه‌خوانی هم در ادارات برگزار شده است؛ در همه این مراسمات شیوه‌نامه‌های بهداشتی براساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا با دقت اجرایی شده‌اند.

حجت‌الاسلام شفیع‌زاده ادامه داد: طرح «هر خانه یک هیئت» از یکم تا دوازدهم ماه محرم اجرایی شده البته اعزام مبلغ در دهه پایانی ماه صفر هم با قوت بیشتری در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان درباره حضور مبلغان سازمان اوقاف و امور خیریه در فضای مجازی خاطرنشان کرد: ۵۷۰ نفر از مبلغان مجرب و متخصص در حوزه‌های گوناگون با حضور در کانال‌های بقاع متبرکه و مراکز افق، کار تبلیغ را با بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person