تأثیر کرونا بر اشتهای بیمار

تأثیر کرونا بر اشتهای بیمار

[ad_1]

به گزاش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، بی اشتهایی یکی از مهم‌ترین علائم بیماران مبتلا به کروناست که مقابله با آن نقش مهمی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن دارد.

نفخ شکم و بی اشتهایی می‌تواند از علائم کووید ۱۹ باشد؛ اگر فرد مبتلا به کرونا در سنین پایین بوده و فاکتور خطری نداشته باشد تنها توصیه قرنطینه و ایزوله شدن، استفاده از ماسک در منزل و جدا کردن تمامی وسایل شخصی به ویژه سرویس بهداشتی برای افراد مبتلا به کرونا با علائم گوارشی است.

عسل داروی بی اشتهایی

برنامه‌ریزی درست غذایی و توجه به مواد مغذی یکی از مهمترین راهکار‌های رفع بی‌اشتهایی در بیماران کرونایی است بیماران کرونایی نباید در هفته اول این بیماری غذای سنگین بخورند بنابراین توصیه می‌شود که این افراد وعده‌های غذایی خود را بیشتر و حجم غذا در هر وعده را کمتر کرده و از سوپ‌های رقیق سبزی استفاده کنند و بهتر است در فاز بی اشتهایی غذا‌های سنگین مصرف نکنند.

برخی افراد علاوه بر بی اشتهایی؛ علائم اسهال دارند، این افراد باید باید از مایعات و پودر‌های «اوآر اس» زیاد استفاده کنند خیلی مهم است که افراد با وضعیت گوارشی اسهالی، آب بدن خود را از دست ندهند بنابراین توصیه می‌شود این افراد از دوغ‌های کم نمک و با ترشی ملایم مصرف کنند.
افراد دارای یبوست نیز باید سوپ‌های خیلی رقیق یا از دمنوش‌های گل محمدی یا انجیر خیسانده شده استفاده کنند.

آب بنوشید

یکی از علل بروز کم‌اشت‌هایی در بیماران کرونایی کم آبی است، مخصوصا در سالمندان که تشنگی در آن‌ها کمتر احساس می‌شود؛ در این موارد باید با مصرف مناسب مایعات، آب کافی به بدن بیمار رسانده شود.

خواندن
آیت‌الله محمدتقی شریعتمداری درگذشت

پروتئین و ویتامین‌ها مهمترین مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند و باید سعی کرد غذا‌ها را از پروتئین با اضافه کردن گوشت چرخ کرده، پودر شیرخشک، پنیر رنده شده و تخم‌مرغ رنده شده غنی ساخت و از سبزیجات برای غنی‌سازی غذا به ویتامین‌ها استفاده کرد.

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person