تجلیل از ۱۵ هزار رزمنده سیستان و بلوچستانی در هفته دفاع مقدس

تجلیل از ۱۵ هزار رزمنده سیستان و بلوچستانی در هفته دفاع مقدس

[ad_1]

نشست هم اندیشی در خصوص چگونگی برگزاری همایش پیشکسوتان جهاد و مقاومت با حضور مسئولان امروز در اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا،سرتیپ دوم پاسدار «غلام نبی کوهکن» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان درنشست هم‌اندیشی در خصوص چگونگی برگزاری همایش پیشکسوتان جهاد و مقاومت، بیان کرد: پیشکسوتان دفاع مقدس مقدس کسانی هستند که برای دفاع از میهن اسلامی از همه چیز گذشتند و جان و مالشان را در طبق اخلاص گذاشتند. طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، یادآوری دفاع مقدس از تکالیف اسلامی و ملی ما است که باید به آن توجه شود.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای دفاع‌مقدس عنوان گفت: سرمایه انسانی، خودباوری و امنیت از دستاوردهای دفاع مقدس بود که به برکت آن، سال‌هاست آمریکا و هم پیمانانش توانایی تجاوز به کشور را ندارند. دشمنان در ابتدای نظام اسلامی سعی در نابودی انقلاب نوپای ما را داشتند که با رهبری آگاهانه امام خمینی (ره)، همت جانانه ملت ایران و جانفشانی ویژه رزمندگان و مجاهدان در رسیدن به هدف‌شان شکست خوردند که ارزش‌ها، فضیلت‌ها و مجاهدت‌های مجاهدین از عوامل تأثیرگذار در پیروزی بود.

«حمیدرضا رخشانی» مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان هم در ادامه این نشست گفت: قدردانی از ایثارگران و جانبازانی که دردوان دفاع مقدس زحمت کشیده‌اند، یک تکلیف اجتماعی و اخلاقی است تا فرهنگ ایثار و شهادت به شکل‌های مختلف در جامعه گسترش پیدا کند. آموزش و پرورش نیز سعی دارد فعالیت‌های فرهنگی خود را در حوزه دفاع مقدس انجام دهد و تلاش داریم تا فرهنگ شهادت و ازخودگذشتگی را در بین دانش‌آموزان تقویت کنیم.

خواندن
دفاع مقدس از اولویت‌های همیشگی ما است

وی با بیان اینکه امت اسلامی باید الگویی برای جهانیان باشد خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس همه اقشار جامعه اعم ازپیر و جوان، زن و مرد برای دفاع از کشور و پشتیبانی جبهه‌ها حضور پیدا می‌کردند و خود را موظف به جهاد می‌کردند که لازم است در دوران کنونی نیز به فرمایشات مقام معظم رهبری در تمامی مسائل و مشکلات جامعه گوش جان بسپاریم و در زیر چتر جمهوری اسلامی ایران با آرامش و امنیت زندگی کنیم چرا که ما همه سرباز نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم و با سربازی، عشق و علاقه خود را به رهبری و نظام اسلامی نشان دهیم.

در بخش دیگر این نشست،سرهنگ «غلامرضا آذرخش» مسئول امور پیشکسوتان اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس سیستان و بلوچستان توضیح داد: جلسه محوری به صورت ویدئوکنفرانس، برگزاری مراسم تجلیل در ۱۹شهرستان استان و تجلیل و قدردانی از  ۱۵هزار رزمنده استان از برنامه‌های این همایش است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person