تشکیل کارگروه مشترک وزارت گردشگری و نهاد ریاست جمهوری

تشکیل کارگروه مشترک وزارت گردشگری و نهاد ریاست جمهوری

[ad_1]

معاون گردشگری تشکیل کارگروه مشترک برای بهره‌مندی از ظرفیت حضور مقامات بین‌المللی در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور را پیشنهاد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری، علی‌اصغر شالبافیان در دیدار با رضا نقی‌پور ـ مدیرکل تشریفات نهاد ریاست جمهوری ـ که با هدف احصای بسترهای مساعد همکاری دو سویه تشکیل شده بود، گفت: حضور مقامات رسمی و بین‌المللی کشورهای مختلف در ایران فرصتی مطلوب برای آشنایی عمیق با ظرفیت‌های گردشگری کشور به شمار می‌آید که با تشکیل کارگروهی مشترک می‌توان ضمن آگاهی از رویدادها و زمان میزبانی‌های پیش‌رو از این امکان برای معرفی داشته‌های گردشگری کشور استفاده کرد.   

 وی همچنین برای همکاری در تنظیم سفر مهمانان خارجی به ایران اعلام آمادگی کرد و افزود: این امکان وجود دارد که در برنامه سفر مقامات علاوه‌بر بازدید از یکی از استان‌های مطرح در حوزه گردشگری کشور، استان‌های کمتر شناخته شده نیز در برنامه سفر گنجانده شود.

 شالبافیان همچنین برگزاری جشن‌های آیینی و رویدادهای فرهنگی را یکی دیگر از ابزارهای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی ایران اسلامی به مهمانان ریاست جمهوری دانست و تاکید کرد: می‌توان از کاخ موزه‌های تاریخی کشور به این منظور استفاده کرد.

  معاون گردشگری از بهره‌مندی از سایر ظرفیت‌های موجود، مانند استفاده از خوراک‌های محلی در منوی ضیافت مقامات، استفاده از صنایع‌دستی ایران به عنوان هدیه و سوغات مهمانان، ارائه اقلام تبلیغاتی همانند کتابچه‌های جیبی معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران و به طور کل احصای فرصت‌های مستعد همکاری، استقبال کرد.

در این دیدار، تصمیم گرفته شد از محوطه‌های داخلی و بیرونی نهاد ریاست جمهوری که محل تردد و یا برگزاری جلسات مقامات بین‌المللی است با برپایی نمایشگاه‌های محدود، نمایش تابلوها و اقلام تبلیغاتی مرتبط، امکان ارتباط عمیق‌تر نسبت به شناخت ابعاد مختلف و متنوع جاذبه‌های گردشگری ایران فراهم شود.

خواندن
آیین طشت گذاری در بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person