جذب اعتبار برای اشتغال، قرض الحسنه و عمران زنان روستایی با اولویت استان‌های محروم

جذب اعتبار برای اشتغال، قرض الحسنه و عمران زنان روستایی با اولویت استان‌های محروم

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از جذب اعتبار برای زنان روستایی خبر داد و گفت: توانستیم در پنج مورد در جهت اشتغال، کمک به قرض الحسنه و عمران برای زنان روستایی جذب اعتبار کنیم که ان‌شاءلله این اعتبارات را با اولویت استان‌های محروم هزینه خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی در نشستی که امروز (۱۸ شهریور) در راستای گفتگو با فعالین سیاسی، اجتماعی در حوزه زنان و خانواده برگزار شد، “سیاست زدگی”، “سیاست بازی” و “تشریفاتی” شدن معاونت امور زنان و خانواده را دو آسیب “واضح” این معاونت دانست و با بیان اینکه در تمام دوره‌ها شاهد این دو آسیب بوده‌ایم، گفت: اگرچه این معاونت ستادی و فعالیتش در زمینه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی است؛ اما هرگز این معاونت قدرت لازم برای اجرا و نظارت بر نتیجه سیاست‌ها را نداشته و برنامه ما این است که به سمت اجرا و نظارت بر نتایج سیاست‌ها پیش رویم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و فعالین حوزه زنان و خانواده، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم بازوهای اجرایی خوب و فعالی در وزارتخانه و استانداری داشته و سیاست‌ها را به مرحله اجرا برسانیم و نظارت بر کیفیت اجرا داشته باشیم. این معاونت به دور از سیاست‌زدگی باید یک معاونت فرهنگی و اجتماعی باشد که مشکلات زنان را حل کرده و محرومیت زدایی در قشر زنان داشته باشد.

وی معتقد است که معاونت امور زنان باید در تمام عرصه ها محرومیت زدایی داشته و به سمت “عدالت فراگیر” در سراسر ایران قدم بردارد و در حوزه بین المللی نیز بتواند زن ایرانی را  بشناساند و در محورهای مشترک بین الملل نیز در عرصه اجرا باشد.

خواندن
برای پروین؛ شاعری که نشان لیاقت را نپذیرفت

به گفته خزعلی، معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دوره دولت سیزدهم درصدد است با در نظر گرفتن اشتراکات بین زنان، هم افزایی خوبی بین بانوان و کسانی که برای بانوان زحمت می‌کشند؛ فارغ از هرگونه نگاه جناحی و وابستگی افراد، ایجاد کرده و حول این محور حرکت خوبی داشته باشد.

معاون امور زنان و خانواده با اشاره به تاکید رئیس جمهوری که معتقدند مسئولین باید از فعل ماضی استفاده کنند و نه فعل آینده و باید به جای  وعده کار ارایه کنند، تصریح کرد: دلمان می‌خواهد خیلی کارها انجام  دهیم اما باید دید شرایط فراهم می شود یا خیر. ولی وظیفه داریم شرایط را فراهم کنیم و اگر راه وجود ندارد با همت و جدیت راه را بسازیم و  ان شاءالله بتوانیم  گزارش کارهایی را دهیم که به نتیجه رسیده است.

انتهای پیامSource link

ارسال دیدگاه

message
email
person