حکام رابطین فهما هفته آینده صادر می‌شود/تلاش بچه‌های مسجد کار گروهی و شبکه‌ای باشد

حکام رابطین فهما هفته آینده صادر می‌شود/تلاش بچه‌های مسجد کار گروهی و شبکه‌ای باشد

[ad_1]

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد فهما با اشاره به آغاز سومین رویداد ملی فهما، خبر از صدور احکا رابطین فهما در سطح شهرستان‌ها و کانون‌ها در هفته پیش رو داد و افزود: تلاش بچه‌های مسجد در رویداد فهما کار گروهی و شبکه‌ای باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، نخستین جلسه توجیهی و کارشناسی شبکه رابطین فهما صبح امروز سه‌شنبه ۱۵ شهریور با حضور «مرتضی طاهریان» معاون ساماندهی و شبکه‌‎سازی، «سعید سعادتی» معاون فرهنگی هنری و «جواد عبادی» سرپرست اداره کل آموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در بستر فضای مجازی برگزار شد.

«مرتضی طاهریان» در این نشست با بیان اینکه شبکه رابطین فهما از سال ۱۳۹۸ کار خود را آغاز کرد و امسال شاهد آغاز فاز دوم این طرح هستیم، اظهار کرد: اهمیت شبکه رابطین به ویژه پس از شیوع کرونا دوچندان شد، از سوی دیگر با در نظر گرفتن محدودیت‌های ایجاد شده ناشی از این ویروس و عدم امکان حضور میدانی در فعالیت‌ها، اصل بر کار تشکیلاتی متمرکز شد، چراکه اگر به کار تشکیلاتی اهمیت بدهیم، شبکه در مقابل بحران‌ها و مشکلات فعال عمل کرده و خود را بازسازی می کند. این رویکرد را در جریان شیوع کرونا شاهد بودیم و شبکه رابطین شکل گرفت.

وی ادامه داد: امسال با همکاری‌های صورت گرفته مجموعه رابطین شناسایی شده و طبق آمار ۱۲۴۷ کانون رابط به ثبت رسید که نکته جالب آن است که ۴۸ درصد از اعضای این شبکه برای سومین سال پیاپی است که همکاری دارند.

وی با بیان اینکه از سال گذشته قول دادیم که موضوع شبکه و فعالیت رابطین به صورت جزء به جز بررسی و حمایت شوند، افزود: البته هنوز بنا بر محدودیت‌های اعتباری این مهم به  طور کامل محقق نشده است.

خواندن
فیس بوک رقبایش را می‌خرد یا نابود می‌کند

طاهریان همچنین با اشاره به امتیازات و ثبت آن در سامانه بچه‌های مسجد گفت: متوسط امتیاز بالاترین شبکه ۱۲ هزار و ۵۰۰ امتیاز بوده است و احتساب به این شکل بوده است که ذیل شبکه بیست کانون فعالیت می کردند که مجموع امتیازات این کانون‌ها و تقسیم آن بر ۲۰ کانون این امتیاز را حاصل کرده است. 

معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد فهما افزود: برای سال ۱۴۰۰ برای هر کانون سرانه پایه در نظر گرفته‌ایم که بر آن ضریب‌های دیگر اعمال شده و نهایتا این قابلیت ایجاد می شود که برای مثال این این مبلغ به هشت میلیون تومان برسد. نکته مهم آن است که کار شبکه‌ای باید تیمی باشد و اگر خوب کار شود به سرانه کانون ها اضافه می شود، پس جدی گرفتن کار شبکه ای از سوی کانون‌ها منجر به پیشرفت کار و نهایتا دستاورد برای کانون‌های ذیل هر شبکه است.

وی ادامه داد: هفته آینده احکام رابطین شهرستان‌ها و رابطین کانونی بر اساس اطلاعاتی که در سامانه بچه‌های مسجد ارایه شده صادر خواهد شد. از سوی دیگر سال گذشته رابطین فهما بیمه مسئولیت شدند که امسال نیز این روند ادامه دارد البته این مساله بعد از صدور احکام محقق می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person