خنثی‌سازی ۱۲۰۰ بمب و خمپاره منفجر‌نشده در نوار غزه

خنثی‌سازی ۱۲۰۰ بمب و خمپاره منفجر‌نشده در نوار غزه

[ad_1]

به گزارش تابناک به نقل از فارس، گروه مهندسی مواد منفجره در نوار غزه روز شنبه اعلام کرد که ۱۲۰۰ بمب منفجر نشده که توسط رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۱۲ روزه به نوار غزه شلیک شده بود را خنثی کرده است.

بر اساس اعلام «محمود مقداد» از مسئولان بخش مهندسی مواد منفجره در نوار غزه، گروه‌های مهندسی مواد منفجره ۱۲۰۰ بمب و خمپاره منفجر نشده را در مناطق مختلف خنثی سازی کرده‌اند.

گروه خنثی سازی بمب در غزه در حالی به خنثی سازی این بمب‌ها می‌پردازند که با کمبود تجهیزات در این زمینه مواجه هستند.

این گروه از نهاد‌های بین‌المللی درخواست کرده که اجازه ورود تجهیزات و ابزار‌های مورد نیاز برای فعالیت این گروه به نوار غزه صادر شود.

درگیری گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری که تا بامداد روز جمعه (۳۱ اردیبهشت) در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

تعداد موشک‌های شلیک شده از سوی نواز غزه طی این ۱۲ روز به حدود ۳۸۰۰ موشک رسیده است، در حالی که تعداد موشک‌های شلیک شده طی جنگ ۵۱ روزه در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۶۰۰ موشک بوده است.

خواندن
میزان نوسازی بافت های فرسوده در ١٠ سال گذشته

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person