درگذشت شینزو آبه؛ مردی که نقش کلیدی در ورزش ژاپن داشت

Table of Contents

درگذشت شینزو آبه؛ مردی که نقش کلیدی در ورزش ژاپن داشت

رسانه‌های ژاپنی گزارش دادند که شینزو آبه ۶۷ ساله در جزیره‌ای شلوغ در شهر نارا صحبت می‌کرد که مردی از پشت سر با یک اسلحه به ظاهر دست‌ساز به او تیراندازی کرد. پزشکان برای نجات آبه تلاش کردند اما او حدود پنج ساعت و نیم پس از تیراندازی درگذشت.

شینزو آبه یک سیاستمدار ژاپنی بود که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ به عنوان نخست‌وزیر ژاپن و رئیس حزب لیبرال دموکرات (LDP) و دوباره از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ خدمت کرد. او طولانی‌ترین دوران نخست‌وزیری را در تاریخ ژاپن طی کرد. آبه همچنین از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ به عنوان دبیر کابینه در زمان جونیچیرو کویزومی خدمت کرد و در سال ۲۰۱۲ برای مدت کوتاهی رهبر اپوزیسیون بود.

آبه در زمینه ورزش فعالیت زیادی داشت و به ارتقای ورزش ژاپن کمک شایانی کرد. او در سپتامبر ۲۰۱۳، برای کمک به درخواست توکیو برای میزبانی بازی‌های المپیک و پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۰ مداخله کرد و در جلسه IOC در بوینس‌آیرس به زبان انگلیسی سخنرانی کرد و در آن از نقش ورزش در ژاپن بسیار صحبت کرد و سعی کرد به کمیته اطمینان بدهد که هرگونه روند در حال انجام در نیروگاه فوکوشیما تحت کنترل است. پس از موفقیت‌آمیز بودن پیشنهاد، آبه به دنبال این بود که بازی‌ها را به عنوان نمادی از برنامه احیای اقتصادی خود به تصویر بکشد، و گفت: «من می‌خواهم المپیک را محرکی برای از بین بردن ۱۵ سال کاهش تورم و زوال اقتصادی کنم.» در سال ۲۰۱۴ او گفت که امیدوار است «المپیک ربات‌ها» در همان زمان برگزار شود تا صنعت رباتیک ارتقا پیدا کند.

درگذشت شینزو آبه؛ مردی که نقش کلیدی در ورزش ژاپن داشت/ مرد اول المپیک توکیو ترور شد

درگذشت شینزو آبه؛ مردی که نقش کلیدی در ورزش ژاپن داشت/ مرد اول المپیک توکیو ترور شد

251 251

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید