ردپای ۱۰۰ هزار دلاری در تغییر پنالتی‌زن پرسپولیس

Table of Contents

پیشنهاد روز

ردپای ۱۰۰ هزار دلاری در تغییر پنالتی‌زن پرسپولیس

پرسپولیس درحالی موفق شد در یک بازی سخت مقابل تیم سختکوش و قابل احترام نفت مسجدسلیمان به برتری ۲ بر یک برسد که ستاره این دیدار یورگن لوکادیا مهاجم هلندی پرسپولیس بود.

لوکادیا به جرات یکی از بارزومه‌ترین فوتبالیست‌هایی است که تا به حال به فوتبال ایران آمده و در همین چند بازی که برای پرسپولیس به میدان رفته هم هنر خود را در گلزنی ثابت کرده است.

لوکادیا که به لحاظ بدنی نسبت به سایر بازیکنان پرسپولیس عقب بود، از هفته سوم به ترکیب سرخ‌پوشان اضافه شد و در ۴ دیداری که برای پرسپولیس انجام داد، دو گل مقابل صنعت نفت و هوادار و دو گل هم مقابل نفت مسجدسلیمان زد تا هواداران پرسپولیس از داشتن یک مهاجم گلزن و قهار خوشحال باشند.

گل اول به نفت مسجدسلیمان لوکادیا از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید که خودش آن پنالتی را گرفته بود. در چند فصل اخیر هروقت مهدی ترابی در ترکیب پرسپولیس حضور داشت، او پنالتی زن اول تیمش بود و انصافا هم خوب پنالتی می‌زد. با وجود حضور ترابی در زمین اما لوکادیا بعد از اعلام پنالتی توپ را برداشت و پشت ضربه ایستاد.

اتفاقی که خیلی‌ها را متعجب کرد و اکثر هواداران پرسپولیس گمان می‌کردند، با حضور ترابی در بازی او پنالتی زن پرسپولیس مثل فصول گذشته باشد. اتفاقی که رخ نداد و یحیی گل‌محمدی هم اجازه داد تا لوکادیا پنالتی بزند. همچنین گئورگی گولسیانی مدافع گرجستانی پرسپولیس که از جمله خوب‌های این تیم هم بوده، برای زدن پنالتی اعلام آمادگی کرد ولی اجازه زدن پنالتی را پیدا نکرد. این درحالی بود که گولسیانی هم پنالتی‌زن قهاری است و در تیم‌های قبلی خودش هم معمولا پنالتی زن اول تیمش محسوب می‌شد.

ردپای ۱۰۰ هزار دلاری در تغییر پنالتی‌زن پرسپولیس

اما اینکه چطور لوکادیا پنالتی زن اول تیمش شد هم در نوع خودش داستان جالبی دارد. ستاره هلندی که با قراردادی ۹۰۰ هزار دلاری به پرسپولیس پیوسته، ۳۰۰ هزار دلار هم در قراردادش به عنوان آپشن قراردادند که در صورت فعال شدن این آپشن‌ها، کل این پول یا بخشی از آن به لوکادیا خواهد رسید. یکی از آپشن‌های قرارداد یورگن لوکادیا مربوط به آقای گلی است و این بازیکن در صورت آقای گلی در لیگ برتر حدود ۱۰۰ هزار دلار پاداش دریافت خواهد کرد. همین موضوع باعث شده تا مهاجم هلندی پرسپولیس از هر فرصتی برای گل زدن استفاده کند و پنالتی‌ها را هم خودش بزند.

با توجه به کیفیت و شم گلزنی بالای این بازیکن، احتمال آقای گلی لوکادیا زیاد است و همین حالا هم با وجود اینکه فقط ۴ بازی در ترکیب پرسپولیس به میدان رفته و هنوز هم از نظر بدنی به صورت کامل آماده نیست، با ۴ گل زده در صدر جدول بهترین گلزنان این فصل قرار دارد.

همچنین کادرفنی پرسپولیس هم با توجه به تبحر لوکادیا در پنالتی زدن، مشکلی با این قضیه ندارد و اجازه زدن ضربه پنالتی را در بازی‌های آینده هم به لوکادیا خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

پیشنهاد روز

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید