رفع کمبود کالاهای اساسی، ظرف ۱۰ روز قابل حل نیست

رفع کمبود کالاهای اساسی، ظرف ۱۰ روز قابل حل نیست

[ad_1]

به گزارش تابناک، اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بحث کمبود و افزایش قیمت کالاهای اساسی و مشکلاتی که از نظر معیشتی مردم با آن مواجه هستند یک شبه یا ۱۰ روزه به وجود نیامده که بخواهیم ظرف ۱۰ روز آن را حل کنیم. حل این مشکلات احتیاج به یک تیم اقتصادی قوی دارد که بتوانند برای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت چاره اندیشی کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون کمبود کالاهای اساسی وجود دارد، افزود: راه حل‌های مُسکنی برای رفع چنین معضلاتی کارایی ندارد، چراکه این مشکلات از ریشه باید حل شود و با راهکارهای موقتی نمی‌توانیم جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیریم و کمبود کالاهای اساسی را رفع کنیم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس، گفت: معتقدم برای حل چنین مشکلاتی باید دوراندیشی اقتصادی داشته باشیم تا کمبود کالاهای اساسی را احساس نکنیم. مردم هم انتظار ندارند ظرف یک یا ۱۰ روز قیمت‌ها کاهش شدید پیدا کند و کمبود کالاهای اساسی رفع شود، اما انتظار داریم دولت با اتخاذ سیاست‌های اصولی و ارائه برنامه مدون اقتصادی با همکاری دیگر قوا در یک برهه زمانی مشخص کالاهای اساسی را تأمین کند و قیمت‌ها را کاهش دهد.

سلیمی تصریح کرد: افزایش قدرت خرید مردم ضروری است و شهروندان این حق را دارند که از رفاه و آسایش برخوردار باشند. البته دستگاه‌های مربوط باید بر روی قیمت‌ها و توزیع عادلانه کالاهای اساسی در سراسر کشور نظارت جدی داشته باشند و از احتکار کالاها جلوگیری کنند. برخی سودجویان کالاها را احتکار می‌کنند و با بالا بردن قیمت آن، کیفیت کالا را هم کاهش می‌دهند و این یک دور باطل است که باید جلوی این رویه گرفته شود.

خواندن
برگزاری ۴ انتخابات در شهر تهران/ استفاده از نرم‌افزار شعبه‌یاب جهت انتخاب شعب‌ خلوت‌

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person