زندگی‌نامهٔ‌ شهید مدافع‌حرم سیداحسان میرسیار رونمایی می‌شود

زندگی‌نامهٔ‌ شهید مدافع‌حرم سیداحسان میرسیار رونمایی می‌شود

[ad_1]

زندگی‌نامهٔ‌ شهید مدافع‌حرم سیداحسان میرسیار با عنوان «اینجا تکفیری‌ها بالای تل می‌رقصند» در قالب کتاب ۳۰۴ صفحه‌ای به قلم شیرین زارع‌پور به نگارش درآمده است در هفته دفاع مقدس در شهرستان قرچک رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا،”سید احسان میرسیار” در  سال ۱۳۵۹ چشم به جهان گشود. شهید احسان میرسیار از پاسداران سپاه بود که پس از ورود به سپاه و دیدن آموزش‌های مختلف نظامی، به‌عنوان یکی از نیروهای مدافع حرم لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله(ص) به سوریه اعزام و بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ به شهادت رسید. تا دو ماه تصور می‌شد این‌ شهید به اسارت نیروهای داعش درآمده اما پس از این‌ مدت مشخص شد شهید و مفقودالأثر است. میرسیار هنگام شهادت همراه با چند رزمنده دیگر ایرانی، سوری و افغانستانی بود و پیکرش پس از دو سال پیدا و به ایران منتقل شد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

چنگیزی، مهماتم تموم شد! کاری نمی‌تونم بکنم، محاصره‌یم! ۱۰:۱۰ دقیقه دوباره تماس گرفت. پشت بی‌سیم یک‌نفر عربی فحش می‌داد. چنگیزی فکر کرد اشتباه گرفته‌اند. بی‌سیم را داد به یکی از سوری‌ها.
ببین محمود طبق چی می‌گه؟! بی‌سیم را گرفت. دید یک‌نفر از آن طرف بی‌سیم، شروع کرده به فحش‌دادن. چنگیزی باورش نمی‌شد بی‌سیم افتاده دست مسلحین. یعنی تل سقوط کرده. حمیدرضا و اسماعیلی، بچه‌ها را برده بودند عقب. اسماعیلی پیشنهاد داد برگردند و منطقه را ناامن کنند تا محاصره تل بشکند. ۲۳ به سمت احمد اسماعیلی شلیک می‌کرد. سقف ساختمان‌ها فرو می‌ریخت. احمد اسماعیلی و یاسر زخمی شدند. محمدرضا با دوربین قناسه هنوز نظاره‌گر تل بود. از هر طرف ده‌نفر بالا می‌آمدند. با مسئول قرارگاه تماس گرفت. لحظه‌ای بعد، یک هواپیمای روسی برای بمباران بالای تل آمد. اما دیر شده بود.
همه روی تل آسمانی شده‌اند. هرکدام گوشه‌ای افتاده‌اند. تکفیری‌ها تل را گرفته‌اند. به پیکرها رحم نمی‌کنند. رحم نمی‌کنند که به رگبار می‌بندند.

خواندن
حسین فریدون و هادی رضوی ماه‌هاست که در مرخصی اند

این کتاب توسط انتشارت ۲۷ بعثت منتشر شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person