سازمانهای مردم نهاد باید ناظر بر وعده‌های دولت باشند

سازمانهای مردم نهاد باید ناظر بر وعده‌های دولت باشند

[ad_1]

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با بیان اینکه شعار زنان باید “عدالت فراگیر” باشد، گفت: جایگاه سمن‌ها در دولتی که شعارش دولت “مردمی” است و به این اسم شناخته شده است؛ جایگاه والایی است و سازمانهای مردم نهاد باید ناظر بر وعده های دولت و برنامه های دولت بوده و چگونگی اجرای وعده‌ها را متذکر شده و نصیحت کننده وخیر خواه باشند.

به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی در نشستی که امروز (۱۸ شهریور) با سازمانهای مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده برگزار شد، با بیان اینکه نشست با سازمانهای مردم نهادی که با جان و دل در مسیری زیبا برای بر طرف کردن نیازهای جامعه و از بین بردن محرومیت و ارتقاء وضعیت زنان تلاش می‌کنند، مبارک ترین شروعی است که می‌توانیم داشته باشیم، اظهار کرد: ما با اتفاق نظر بر روی مشترکات از همه گروه ها در این مسیر مقدس می‌توانیم استفاده کنیم.

معاون امور زنان و خانواده ادامه داد: جایگاه سمن ها در دولتی که به نام دولت مردمی شناخته شده و شعارش این هست جایگاه والایی است و این سازمانهای غیر دولتی و عام المنفعه حرکتی مردمی است که امیدواریم این حرکت هر روز بیش از پیش گسترش پیدا کند.

وی سازمانهای مردم نهاد را سرمایه اجتماعی بزرگی دانست که می‌تواند تسهیل گر بسیاری از امور باشد و گفت: این سازمانها بسیاری از چالشها را از نزدیک حس کرده و می‌توانند مطالبه‌گر، ناظر و کمک کار دولت باشند. دولت نیز باید مردمی باشد و گروه هایی که با انگیزه بالا و به صورت خودجوش تشکیل شده‌اند را حمایت کند.

خواندن
خاطره‌ای از بانوی انتظار

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه امت باید خیرخواه و نصیحتگر حکومت باشد، از سمن ها خواست حکومت را نصیحت و مشکلات را به خوبی منتقل کنند و نظارت بر دولت مردان داشته باشند.

وی همچنین خطاب به متولیان سازمانهای مردم نهاد ادامه داد: شعار ما زنان باید عدالت فراگیر باشد که بتواند در تمام بخشها و در میان همه اقشار اهدافی را اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و… برای ارتقاء زنان دنبال کند. ما از برنامه هایی که شما ارائه خواهید داد استقبال و تا حدی که بتوانیم حمایت خواهیم کرد و امیدواریم این حمایت را بیش از پیش بتوانیم داشته باشیم.

خزعلی افزود: جا دارد تشکر کنیم از کسانی که در این معاونت مسئولیت داشته و کم و زیاد در حد توان خود این سمن ها را به رشد رسانده‌اند. همچنین مطالبه می‌کنیم از افرادی که مدعی حقوق زنان هستند که بیایند در این میدان و توانمندی خود را به ظهور بگذارند و ما با آغوش باز از این مهم استقبال می‌کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اهمیت سبک زندگی و پیوست فرهنگی در انجام فعالیت‌های سازمانهای مردم نهاد، تصریح کرد: الگوی ما گام دوم انقلاب است که ان‌شاءالله همه در این زمینه همکاری کنند تا اجرایی شود البته فشاری که بر جامعه تحمیل شده در سالهای اخیر فشار اقتصادی است و  باید این شاخ و برگ هایی که آفت زده شده است و به ریشه آسیب می رساند را از بین ببریم تا با استحکام بیشتری به مباحث فرهنگی و استحکام خانواده بپردازیم. همه وزارتخانه ها باید در این مساله همکاری کنند و ان‌شاءالله این همکاری ها را از وزارتخانه ها خواهیم داشت.

خواندن
تاکید فرانسه بر لزوم بازگشت سریع به مذاکرات وین

به گزارش ایسنا، نشست امروز با حضور بانوان گروههای مردم نهاد، خیر و جهادی دارای شبکه‌های اجتماعی بزرگ در حوزه های مختلف جمعیت، محرومیت زدایی و توانمندسازی و غیره برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person