سرم‌های دپو شده در گمرک در حال فاسد شدن است

سرم‌های دپو شده در گمرک در حال فاسد شدن است

[ad_1]

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر نماینده مشهد درخصوص لزوم جلوگیری از رسوب و فاسد شدن تعداد زیادی سرم در گمرک گفت: کمیسیون اقتصادی دپوی کالاهای فاسدشدنی در گمرکات را پیگیری کند.

نصرالله پژمانفر نماینده مشهد در جلسه علنی امروز ۱۶ شهریور مجلس در جریان بررسی طرح امنیت غذایی طی تذکری گفت: اخیراً از گمرکی بازدیدی انجام دادیم که در جریان آن با حجم انبوهی از سرم وارد شده از کشور آلمان مواجه شدیم که از سال ۹۵ تاکنون در گمرک دپو شده و در شرایطی که بیماران دیالیزی به این سرم‌ها محتاج هستند، برخی از آنها فاسد و برخی دیگر در حال فاسد شدن است.

وی ادامه داد: در شرایطی که والدین برای تامین شیرخشک فرزندانشان از این داروخانه به آن داروخانه در جستجو هستند، شیرخشک‌ها و برخی مواد غذایی و دارویی در گمرکات رسوب شده است، از این جهت به وزیر اقتصاد نیز متذکر شدم که باید برای کالاهای رسوب شده در گمرکات برنامه ریزی صورت گیرد تا سازمان اموال تملیکی با توجه به نیاز مردم و بازار، آنها را عرضه کند، اما متاسفانه به این موضوع توجهی نمی شود. در حالی که این کالاها بیت المال بوده و پول بابت آنها پرداخت شده و مردم روی تخت بیمارستان به آن محتاج هستند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی باید موضوع دپوی کالاها را از گمرک پیگیری کند، گفت: با توجه به توضیحات آقای پژمانفر، برای افکار عمومی توضیح می دهم که مثلا این سرم ها از سال ۹۵ وارد شده که طبیعتاً بخش خصوصی آن را وارد کرده و ممکن است به هر دلیلی در گمرکات مانده باشد. این برداشت ایجاد نشود که این کالاها در شرایط کرونایی توسط دولت وارد شده و در گمرک مانده است.

خواندن
انتقاد ستاد حقوق بشر از موانع تحصیلی کودکان افغان

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از کالاها وارد می‌شوند که به دلایل مختلف در گمرک باقی می‌مانند و ممکن است برخی از آنها فاسدشدنی باشند.

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person