طوفان استقلال در سوپرجام لیگ برتری

Table of Contents

پیشنهاد روز

طوفان استقلال در سوپرجام لیگ برتری

به گزارش خبرگزاری جُستک ؛ استقلال و نساجی در چارچوب یکی از بازی های حساس هفته ششم لیگ برتر به مصاف هم رفته اند. پیش از آغاز هفته ششم، استقلال با ۸ امتیاز در رده ششم و نساجی با ۶ امتیاز در رتبه هشتم لیگ جای گرفته بود. استقلالی ها پس از سه بازی متوالی بالاخره موفق به برد نساجی قائمشهر شدند و بازی در نهایت با نتیجه سه بر یک پیروز بازی باشند.

استقلال تهران:
سیدحسین حسینی – رافائل سیلوا – عارف غلامی – کوین یامگا – جعفر سلمانی – روزبه چشمی – مهدی مهدی پور – آرش رضاوند – محمد محبی – مهدی قایدی – پیمان بابایی
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

طوفان استقلال در سوپرجام لیگ برتری

نساجی مازندران:
علیرضا حقیقی – سیدعلیرضا ابراهیمی – امیرمهدی جانملکی – سعید بیگی – صابر حردانی ( ۳۲ متین کریم زاده) – اکبر صادقی – ایوب کلانتری – مهرداد عبدی – علی شجاعی – رضا جعفری – کریم اسلامی
سرمربی: حمید مطهری

شرح گل:
استقلال ۱ – ۰ نساجی مازندران: صابر حردانی قصد داشت توپ را از نزدیکی های محوطه نساجی دور کند ولی توپ بعد از برخورد با بازیکن استقلال به نزدیکی های محوطه برگشت و پیمان بابایی با سرعت بالا توپ را تصاحب کرد و وارد محوطه نساجی شد و بعد از جا گذاشتن حقیقی و با وجود حضور جان ملکی روی خط دروازه توپ را وارد دروازه نساجی کرد.

طوفان استقلال در سوپرجام لیگ برتری

استقلال ۲- ۰ نساجی مازندران: ارسال مهدی قائدی به تیر اول باعث برخورد توپ با دست علی شجاعی شد و داور فوراً نقطه پنالتی را نشان دهد. کوین یامگا پشت توپ قرار گرفت و توپ را خلاف جهت علیرضا حقیقی وارد دروازه نساجی کرد.

استقلال ۳- ۰ نساجی مازندران: کار ترکیبی زیبای بازیکنان استقلال مهدی قائدی را در محوطه نساجی صاحب توپ کرد و پاس در عرض این بازیکن محمد محبی را مقابل حقیقی تک به تک کرد و او با ضربه بغل پا دروازه نساجی را باز کرد

طوفان استقلال در سوپرجام لیگ برتری

استقلال ۳- ۱ نساجی مازندران: اشتباه حسینی در دادن پاس به عارف غلامی و سماجت فرزاد زامهران باعث برخورد بین زامهران و غلامی درون محوطه استقلال شد و داور در سوت خود دمید و نقطه پنالتی را نشان داد. ایوب کلانتری پشت توپ قرار گرفت و توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

کارت ها:
پیمان بابایی (۳)ریکاردو ساپینتو(۳)، روزبه چشمی(۱۰) از استقلال
امیر مهدی جانملکی (۴۷)، حمید مطهری(۵۰) از نساجی مازندران

کارت قرمز:
امیرمهدی جانملکی (۴۸) از نساجی

شرح نیمه اول:
آبی پوشان پایتخت با پرس و دوندگی از همان ابتدای بازی بازیکنان نساجی را تحت فشار قرار دادند و کمتر از پنج دقیقه دو موقعیت جدی را با کمک فضای پشت حردانی خلق کردند و توانستند گل اول بازی را در دومین تلاش خود به ثمر برسانند. در ادامه و تا دقیقه ۲۰ بازی استقلال همچنان فشار خود را روی دروازه نساجی حفظ کرد اما شمالی‌ها به آرامی از زیر فشار شاگردان ساپینتو خارج شدند و در حال پیدا کردن خود در زمین مسابقه بودند اما باز هم حملات سریع و استفاده از فضای خالی پشت مدافعان نساجی باعث شد استقلال نبض بازی را در اختیار بگیرد. روی فرار قائدی در همین فضای خالی، استقلال بهضربه کرنر دست پیدا کرد. ارسال قائدی به تیر اول و برخورد توپ به دست علی شجاعی، باعث شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد و یامگا با قرار گرفتن پشت توپ و خلاف جهت حقیقی دروازه را باز کرد

دقایق حساس:
دقیقه ۳: اشتباه مدافعین نساجی باعث شد توپ به پیمان بابایی در محوطه جریمه برسد ولی در ادامه برخورد با صابر حردانی باعث شد تا داور به دلیل تمارض به او کارت زرد بدهد.

دقیقه ۱۰: بازی مهدی قایدی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و با جا گذاشتن یک بازیکن پاس کات بک را به شش قدم نساجی فرستاد ولی توپ او توسط مدافعین نساجی برگشت داده شد

دقیقه ۱۱: ضربه از راه دور رضا جعفری در اختیار سید حسین حسینی دروازه بان استقلال قرار گرفت.

دقیقه ۳۶: ارسال از جناح راست به درون محوطه استقلال با ضربه سر ابراهیمی و برخورد او با مدافع آبی‌پوش همراه بود ولی توپ با اختلاف به بیرون رفت و داور اعتقادی به خطا نداشت.

طوفان استقلال در سوپرجام لیگ برتری

دقیقه ۳۹: پاس در عمق سیلوا، چشمی را در مقابل حقیقی تک به تک کرد ولی دروازه‌بان نساجی قبل از بازیکن استقلال به توپ رسید و آن را مهار کرد.

دقیقه ۴۱: پاس پشت مدافعان برای محمد محبی با کنترل خوب این بازیکن همراه بود اما جانملکی قبل از اینکه محبی به توپ ضربه بزند، توپ را از منطقه خطر دور کرد.

دقیقه ۴۷: پیمان بابایی با سرعت بالا در فضای پشت مدافعان نساجی فرار کرد اما امیرمهدی جانملکی با خریدن یک کارت زرد چسبیده به محوطه جریمه مهاجم استقلال را سرنگون کرد. در ادامه قایدی پشت توپ قرار گرفت ولی

ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۴۸: امیرمهدی جانملکی محبی را در آستانه ورود به محوطه جریمه متوقف کرد. درست مثل خطایی که دقایق پایانی نیمه اول انجام داد. همین موضوع سبب شد او کارت زرد دوم را دریافت کند و از بازی اخراج شود.

دقیقه ۵۰: روی یک پاس پشت دفاع، مهدی قائدی در محوطه نساجی صاحب توپ شد. او با پاس بغل در دهانه دروازه محبی را صاحب توپ کرد تا محبی گل سوم استقلال را وارد دروازه نساجی کند.

دقیقه ۵۶: کریم اسلامی مصدوم شد تا اوضاع برای نساجی بدتر از قبل شود.

دقیقه ۶۰: ضربه سجاد شهباززاده با برخورد به مدافع حریف تغییر مسیر داد و راهی کرنر شد. کرنر ارسالی خطرناک بود اما سجاد شهباززاده نتوانست از توپی که ناگهانی به او رسید استفاده کند.

دقیقه ۶۲: استقلال فشار زیادی روی دروازه نساجی می آورد. در این لحظه ضربه رضاوند از زاویه بسته به تیرک دروازه استقلال برخورد کرد.

دقیقه ۶۴: مهاجم آبی‌پوش وارد محوطه تیم شمالی شد ولی ضربه او را حقیقی در موقعیت تک به تک به خوبی برگشت داد.

دقیقه ۷۲: ارسال استقلال از جناح راست و ضربه سر سعید مهری در بدو ورودش به زمین، در اختیار علیرضا حقیقی قرار گرفت.

دقیقه ۷۳: ضد حمله سریع بازیکنان استقلال باعث شد در موقعیت سه به سه قرار بگیرند و ما بازیکنان استقلال قدر این موقعیت را ندانستند و توپ از منطقه خطر دور شد

دقیقه ۸۰: با پاس آرام حسینی در محوطه استقلال باعث شد زامهران از راه برسد و توپ را از جلوی پای غلامی زد و در ادامه داور خطای غلامی روی زامهران را اعلام کرد.

دقیقه ۸۱: ایوب کلانتری پشت ضربه پنالتی ایستاد و ضربه پرقدرت او با وجود اینکه حسینی جهت را درست تشخیص داده بود به گوشه دروازه رفت.

دقیقه ۸۷: شوت خوب رضا میرزایی از پشت محوطه با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۹۰: یامگا چسبیده به شش قدم صاحب توپ شد و با یک حرکت غلامعلی بیگی را از پیش رو برداشت اما ضربه اش را در همانجایی زد که حقیقی حضور داشت.

دقیقه ۹۱: ضربه دیگری از بازیکنان استقلال که از حقیقی هم گذشته بود با دفع توپ علیرضا ابراهیمی تبدیل به گل نشد.

بیشتر بخوانید:

۲۵۷ ۲۵۱

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

پیشنهاد روز

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید