فهم عمیق امام خمینی از قرآن و دین، اسلام ناب محمدی را از اسلام سکولار تمیز می‌دهد

فهم عمیق امام خمینی از قرآن و دین، اسلام ناب محمدی را از اسلام سکولار تمیز می‌دهد

[ad_1]

ایسنا/بوشهر یک استاد دانشگاه عنوان کرد: پیر خمین اسلام ناب محمدی را از نوع آمریکایی، لیبرالی و سکولار متمایز و به مردم معرفی می‌کرد.

مدرس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بوشهر در نشست بررسی ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) و حقیقت نهضت اسلامی ایران با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی بزرگ و در ظاهر متضاد امام خمینی (ره) اظهار کرد: انسان‌های بزرگ دارای شخصیت‌های بزرگ و گاهی متضاد هستند برای مثال حضرت امیرالمومنین (ع) شخصیتی که در میدان جنگ از هیچ قهرمان و سپاهی باکی نداشت، در برابر مظلوم متواضع و فروتن بود.

دکتر نامدار کرمی‌نژاد ادامه داد: شاید این عجیب باشد که امام خمینی (ره)، شخصیتی که مقتدرانه در برابر ظالمان فریاد می‌زد دارای طبع و قریحه شاعری باشد.

وی عنوان کرد: نهضت امام را نباید مختص به ایران و یک مذهب دانست چرا که امام نگاه طبقه‌ای و صنفی نداشت بلکه دغدغه ایشان مستضعفین تمام جهان بود.

این استاد دانشگاه افزود: امام خمینی (ره) باور و اعتقاد راسخ به زوال و سستی قدرت‌های باطل و شیطانی داشت و معتقد بود قدرت‌های شیطانی هر چقدر هیمنه ظاهری داشته باشند، اما محکوم به زوال‌اند.

دکتر نامدار کرمی‌نژاد تصریح کرد: امام خمینی (ره) در عین ارشاد و هدایت مردم هیچ گاه بنا نداشت به عنوان وکیل مردم و نائب آن‌ها تصمیم‌گیری کند از همین رو از بدو ورود از نظام جمهوری اسلامی گرفته تا قانون اساسی و انتخابات را به رای گذاشت.

وی اظهار کرد: ساده زیستی در زندگی شخصی و امور اجتماعی از صفات بارز شخصیتی امام خمینی (ره) بود، محل ملاقات امام با مقامات در حسینیه جماران گواه خوبی بر این ادعاست.

خواندن
به خدا پیوستن ارزشی بس بالاتر دارد

مدرس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بوشهر گفت: فهم عمیق از قرآن و دین، اسلام ناب محمدی را از اسلام آمریکایی لیبرالی و سکولار تمیز می‌دهد و به مردم معرفی می‌کند. 

به گفته کرمی‌نژاد، امام خمینی (ره) در عین حال که عالم و فقیه بود زنان را که نیمی از جامعه بودند فعال کرد، از حق رای در انتخابات گرفته تا دیگر امور؛ تا جایی که می‌بینیم وقتی می‌خواهد نامه‌ای را به یکی از سران بفرستد در بین نمایندگان خود یک نماینده زن انتخاب می‌کند.

وی تاکید کرد: خودسازی، تزکیه نفس، اسلام‌شناسی، تکلیف گرایی، عمل به دستورات خداوند، ظلم ستیزی، شجاعت، ایمان قوی به نصرت الهی و توکل و ایمان به شایستگی و همراهی مردم ایران از دیگر صفات شخصیتی غیر قابل انکار امام خمینی (ره) است.

به گزارش ایسنا، نشست آنلاین بررسی ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) و حقیقت نهضت اسلامی ایران عصر امروز به همّت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بوشهر به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و رحلت امام خمینی رحمة الله و سالروز قیام ۱۵ خرداد با همکاری حوزه های علمیه استان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person