ماجرای تاسیس «کافه شهدا» در شیراز

ماجرای تاسیس «کافه شهدا» در شیراز

[ad_1]

فیلم مستند “استراحت بماند” پرتره ای از “سید غفار” یکی از نیروهای جهادگر و جوان اهل شیراز را روایت می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، فیلم مستند «استراحت بماند» ماجرای تأسیس «کافه شهدا» در شیراز، فعالیت‌های جهادی آن و شباهت مؤسس آن با شهید امر به معروف مشهور را روایت کرده است. 

این مستند به کارگردانی علی تک روستا و محصول شبکه مستند سیما سه‌شنبه، ۱۶ شهریورماه روی آنتن می‌رود. تک روستا که پیش از این مستند «برادرم نادعلی» را ساخته بود.

فیلم مستند «استراحت بماند» پرتره‌ای از «سید غفار» یکی از نیروهای جهادگر و جوان اهل شیراز است که فعالیت‌های متفاوت او در کمک‌رسانی به محرومان، زندگی جالب و متفاوتی را برای او رقم زده و همین سبک زندگی به همراه اتفاقاتش سوژه فیلم مستند «استراحت بماند» شده است. 

سید غفار با تاسیس یک هیئت در شیراز که نامش «کافه شهدا» است، مشهور می‌شود. این هیئت در ایام پایانی هر هفته مراسم متفاوتی را بر سر مزار شهدا برپا می‌کند و روز به روز تعداد شرکت‌کنندگان در آن افزایش پیدا می‌کند و اکنون یکی از مشهورترین محافل در شهر شیراز است.

علاوه بر این، سیدغفار به همراه جمعی از دوستانش فعالیت‌های جهادی زیادی را در مناطق مختلف دنبال می‌کنند که این بخش نیز در مستند «استراحت بماند» مورد اشاره قرار گرفته است. 

یکی از اتفاقات دراماتیک و قابل توجه در زندگی این نیروی جهادگر، شباهت ظاهری عجیب او به یکی از شهدای مشهور امر به معروف است. وقتی مادر این شهید، سیدغفار را برای اولین بار می‌بیند احساس می‌کند که پسرش را دیده است. جزئیات این اتفاق دراماتیک نیز در بخشی از مستند «استراحت بماند» به نمایش درآمده است. 

خواندن
سگ آمریکایی روی صندلی، شهروندان افغان روی زمین

به گزارش ایسنا، فیلم مستند «استراحت بماند» امشب، سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: علی تک روستا، تدوین: علی مؤمن اعلایی، مدیر تولید: علیرضا شعاعی، صداگذار: سعید بابایی، مجری طرح: مرکز فرهنگی میثاق و تولید شده در شبکه مستند سیما.

انتهای پیام  

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person