مستندی درباره «جلال آل احمد» + صوت نویسنده

مستندی درباره «جلال آل احمد» + صوت نویسنده

[ad_1]

رادیو ایران در سالروز درگذشت جلال آل احمد مستندی درباره این نویسنده معاصر کشورمان روانه آنتن می کند.

به گزارش ایسنا، همزمان با سالروز درگذشت جلال آل احمد، رادیو ایران مستندی با همین عنوان همراه با صوت این نویسنده را به روی آنتن خواهد برد.

ریحانه یزدان دوست، تهیه کننده رادیو درباره ساخت این مستند، گفت: برای تهیه این مستند از سخنرانی های جلال آل احمد و خوانش داستان با صدای خودش استفاده کردیم. 

وی افزود: سیمین دانشور، همسر جلال، او را خیلی شبیه نوشته‌هایش توصیف می‌کند و سبک‌ جلال را خود او می‌داند برای همین به فکر بازسازی صدای سیمین دانشور افتادم. همچنین در بخش هایی از مستند از اظهارنظرهای دکتر محمد صنعتی روانپزشک و منتقد ادبی و رضا سیدحسینی  مترجم و نویسنده درباره عقاید و شیوه ی نوشتاری آل احمد استفاده کردیم.

یزدان دوست با اشاره به موسیقی هایی که مستند «جلال آل احمد» استفاده کرده است، توضیح داد: برای توصیف فضا از موسیقی حالت و موسیقی فیلم استفاده کردیم که بتوانیم آن دوران خصوصا دهه ۳۰ ـ ۴۰ و تفکرات جلال آل احمد را برای مخاطبان نشان بدهیم، به طوری که مخاطب آن فضا را حس کند.

این تهیه کننده رادیویی گفت: این مستند با روایتگری حسن همایی پنجشنبه، ۱۸ شهریور ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه از رادیو ایران پخش می شود.

در ادامه می توانید شنونده صوت جلال آل احمد باشید که از سوی رادیو ایران در اختیار ایسنا قرار گرفته است:

انتهای پیام

خواندن
واکسیناسیون فرهنگیان در خوزستان

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person