مشکلات زنان مهاجر افغان در تهران مستند شد

مشکلات زنان مهاجر افغان در تهران مستند شد

[ad_1]

فیلمبرداری فیلم بلند مستند «بند تهران» به تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی «جابر مطهری‌زاده» به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، «بند تهران»، با موضوع مشکلات زنان مهاجر افغان در ایران، هشتمین تجربه جابر مطهری‌زاده در مقام تهیه‌کننده و کارگردان آثار مستند است.

به نقل از مدیر رسانه‌ای «بند تهران»، این مستند بلند درباره مقطعی از زندگی «گلی قاسمی» دختر مهاجر افغانستانی است که به‌خاطر نداشتن پاسپورت و غیر قانونی بودن حضورش در ایران در شُرُف اخراج از دانشگاه است. او باید به افغانستان برود اما کسی حاضر به همراهی و کمک او نیست، حتی خانواده‌اش.

 به گفته جابر مطهری‌زاده کارگردان این مستند، گلی قاسمی، سوژه فیلم در حال حاضر با مشکلات عمده‌ای  برای ادامه تحصیل و ماندن در ایران روبه‌روست و با توجه به بحران فعلی افغانستان در تامین امنیت زنان، امکان سفر به افغانستان نیز از او سلب شده و نیاز به کمک ویژه دارد. 

 مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه «بند تهران» از شهریور سال ٩٨ شروع شده و فیلمبرداری آن از بهمن ٩٨ در سکوت خبری کلید خورده و تا اوایل شهریور ۱۴۰۰ ادامه پیدا کرده است. این فیلم در حال حاضر مراحل فنی خود را آغاز کرده تا برای حضور در جشنواره‌های داخلی و خارجی آماده شود.

جابر مطهری‌زاده پیش از این تجربه تهیه‌کنندگی و کارگردانی مستندهای هشتمین دقیقه، انکار شدگان، قوم کرد یک نگاه،مسافر آب، شاید که آینده از آن ما، ٤٧ و کهنه سرباز را در کارنامه خود داشته است.

  سایر عوامل اصلی این مستند عبارتند از: مجری طرح: مریم جهانی، دستیار کارگردان: ابوالفضل معین، فیلم‌برداران: پیام عزیزی، امیر صادقی، صدابرداران: داوود قلی‌پور، جواد یمقی، مدیر تولید: مرصاد مطهری‌زاده، مدیر تبلیغات و رسانه: فرنوش آباء.

خواندن
حال و هوای اولین شب محرم در کربلا

عکس‌ پیوست خبر از احمد نوروزی.

انتهای پیام 
 

[ad_2]

Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person