نقش هورمون‌ورزش درپیشگیری از ابتلا به نوع‌شدید کرونا

نقش هورمون‌ورزش درپیشگیری از ابتلا به نوع‌شدید کرونا

[ad_1]

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از مدیکال نیوز، یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که چرا در طول پاندمی کووید ۱۹ ورزش کردن اهمیت دارد چراکه میزان مناسب ورزش از شدت بیماری کووید ۱۹ می کاهد.

بیماران مبتلا به چاقی به دلیل نقش آنزیم ۲ تبدیل کننده آنژیوتانسین (ACE۲) در عفونت ویروسی بیشتر مستعد ابتلاء به کووید ۱۹ شدید هستند. ACE۲ در سلول‌های انسانی توسط ژن‌های مختلف مرتبط با افزایش یا کاهش تکثیر ویروس تنظیم می‌شود.

یافته‌های این تحقیق شامل کشت سلول‌های انسان نشان دهنده اثر مثبت ایریسین بر بیان ژن‌های متعدد مربوط به عفونت ویروسی ناشی از کروناویروس است.

از این رو کاهش ژن‌های تنظیم کننده ACE۲، رویکردهای امیدوارکننده ای برای درمان عفونت کووید ۱۹ است.

یافته‌های محققان دانشگاه ایالتی سائوپائولو برزیل نشان می‌دهد که ایریسین، هورمون ترشح شده از عضلات در طول ورزش، می‌تواند اثر درمانی بر روی بیماران کووید ۱۹ داشته باشد.

تیم تحقیق بعد از بررسی بیان ژن سلولی دریافت که ژن تنظیم کننده ایریسین با تکثیر کروناویروس در سلول‌های انسانی مرتبط است.

همچنین مشخص شد که هورمون ایریسین سطح رونویسی ژن Trib۳ را سه برابر می‌کند. تحقیقات قبلی اهمیت حفظ بیان ژن TRIB۳ را نشان داده است. در واقع، بیان TRIB۳ اغلب در افراد مسن کاهش می‌یابد، عاملی که ممکن است با افزایش تکثیر کروناویروس و خطر بالاتر ابتلاء به کووید ۱۹ در این بخش از جمعیت مرتبط باشد.

[ad_2]

Source link

خواندن
وزیر پیشنهادی خارجه دولت رئیسی کیست و چه دیدگاهی در سیاست خارجی دارد؟

ارسال دیدگاه

message
email
person