واکنش خشمگینانه فیس بوک در برابر رگولاتوری انگلیس

واکنش خشمگینانه فیس بوک در برابر رگولاتوری انگلیس


 

 

به گزارش تابناک به نقل از رویترز، فیس بوک در بهار امسال شرکت گیفی را با پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار خرید تا ضمن مالکیت بر انبوه فایل های گیف این شرکت بتواند آن را در اینستاگرام ادغام کند.

رگولاتوری انگلیس این خرید را انحصارطلبانه تشخیص داده و خواستار واگذاری وب سایت گیف های این شرکت شده تا دسترسی عمومی به این فایل های گیف ممکن شود و نگرانی های ضدرقابتی طرف انگلیسی برطرف شود.

در مقابل فیس بوک خواستار عدم صدور چنین حکمی در مورد گیفی شده و افزوده که قابلیت اجرای چنین دستوری برای وگذاری گیفی زیر سوال است و نمی توان گفت که آیا چنین دستوری می تواند موثر باشد یا نه.

رگولاتوری انگلیس ماه گذشته هشدار داد که فیس بوک ممکن است مجبور به فروش شرکت گیفی شود، زیرا این خرید ممکن است به رفتار انحصارطلبانه فیس بوک بر علیه رقبا کمک کرده و این رفتار را تسهیل کند.

فیس بوک در واکنش یافته های رگولاتوری انگلیس را حاوی خطاهای اساسی دانسته و افزوده که رگولاتوری انگلیس نتوانسته راه حل های جایگزینی ارائه دهد که به همان اندازه موثر و کمتر مزاحمت آفرین باشند. به نظر می رسد مقاومت فیس بوک در برابر خواست رگولاتوری انگلیس ادامه یابد.Source link

خواندن
ضرورت نقش‌آفرینی جامعه‌المصطفی در آموزش اهل سنت

ارسال دیدگاه

message
email
person