«ورشکستگی تامین اجتماعی»، تعبیری غیر کارشناسانه و غلط است

شرایط پرداخت وام به مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی به زودی اعلام می‌شود

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ ضمن تشریح چالش های پیش روی سازمان تامین اجتماعی، ورشکستگی سازمان تامین اجتماعی را تعبیری غیر کارشناسانه و غلط توصیف کرد و گفت: با برنامه ریزی علمی در مدیریت منابع و مصارف می توان علاوه بر ارزش افزوده از نقطه سر به‌ سر عبور کرد و تراز مالی منابع و مصارف سازمان را نیز ارتقا بخشید.

به گزارش ایسنا، امیری گنجه چالش‌های پیش روی سازمان تامین اجتماعی را در سه شاخص «نشانه‌ها»، «عارضه‌ها» و  «دلایل ریشه‌ای»  دانست و افزود: کسری نقدینگی، نارضایتی، نیروهای ناکارآمد، کسری تعهدات و برخی انتصابات را می توان به عنوان مهم‌ترین چالش‌ها در شاخص «نشانه ها» برشمرد.

وی ضمن تشریح شاخص «عارضه ها » گفت: از جمله مهمترین چالش ها در این بخش می توان به دارایی های غیر مولد، حجم کم سرمایه گذاری ها، فقدان مدیریت هزینه و درآمدهای ناهمسوی ذینفعان و قوانین تعهد آور اشاره کرد.

امیری گنجه، ورشکستگی سازمان تامین اجتماعی را تعبیری غیر کارشناسانه و غلط توصیف کرد و گفت:  یکی از عمده ترین مشکلات سازمان تامین اجتماعی عدم همخوانی سیاست های این سازمان با  برخی سیاست گذاری ها در شرکت های شستا است.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران تاکید کرد: با برنامه ریزی علمی در مدیریت منابع و مصارف می توان علاوه بر ارزش افزوده از نقطه سر به‌ سر  عبور کرد و تراز مالی منابع و مصارف سازمان را نیز ارتقا بخشید.  

امیری گنجه  تصریح کرد: منابع در آمدی تامین اجتماعی بر اساس سه جانبه گرایی است، یعنی دولت، کارفرما و بیمه شده است. این سازمان بابت تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت  هزینه پرداخت می کند و هیچ سازمان بیمه اجتماعی که مبتنی بر سه جانبه گرایی باشد، در هیچ جای دنیا نمی تواند ورشکسته شود، چون مشارکت دولت یک مشارکت تضامنی است.

خواندن
تحقیقات علیه ترامپ وارد فاز جنایی شد

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران  بزرگ با اشاره به تاثیر تحریم های ظالمانه و گسترش ویروس منحوس کرونا بر تعطیلی نیمی از کارگاه‌ها به طور دائم و موقت گفت: با این حال طی دو سال گذشته در سازمان تامین اجتماعی شاهد ایجاد آرامش در جامعه برای ایفای تعهدات بودیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ، وی افزود: دولت در یک سال و نیم گذشته ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پرداخت قطعی به سازمان تامین اجتماعی انجام داده و در شرایطی که ضریب پشتیبانی به رقم زیر پنج نفر  سقوط کرده، حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران طی یک سال و نیم گذشته و اجرای طرح متناسب سازی، بیش از ۱۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیامSource link

ارسال دیدگاه

message
email
person