پایان شاگردان عطایی با برد مقابل آرژانتین

Table of Contents

پیشنهاد روز

پایان شاگردان عطایی با برد مقابل آرژانتین

به گزارش خبرگزاری جُستک ؛ تیم ملی والیبال ایران که خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان آماده می‌کند، از ساعت 18:30 امروز (شنبه 29 مرداد) به وقت تهران در سومین مسابقه خود در جام واگنر مقابل تیم ملی آرژانیتن، دارنده مدال برنز المپیک و نخستین حریفش در رقابت‌های قهرمانی جهان قرار گرفت.

مردان والیبال ایران در این مسابقه با نتیجه سه بر دو و با امتیازهای 25 بر 21 ، 22 بر 25 و 19 بر 25، 25 بر 22 و 15 بر 13 آرژانتین را شکست دادند تا نخستین برد خود در جام واگنر را کسب کنند و با آمادگی بهتری راهی اسلوونی و آوردگاه قهرمانی جهان شوند.

بهروز عطایی برای شروع این مسابقه که به میزبانی شهر کراکوف برگزار شد از ترکیب جواد کریمی، صابر کاظمی، محمدجواد معنوی نژاد، امیرحسین اسنفدیار، امیرحسین توخته، مهدی جلوه و محمدرضا موذن استفاده کرد.

شاگردان عطایی با ترکیبی متفاوت شروع خوبی در ابتدای مسابقه داشتند. بازی تا اواسط ست نخست بسیار نزدیک دنبال شد تا اینکه در نهایت ملی پوشان کشورمان موفق شدند با نتیجه 25 بر 21 از سد حریف خود عبور کنند.

ترکیب ایران برای شروع ست دوم هم تغیری نکرد. در اواسط ست دوم محمدطاهر وادی جایگزین جواد کریمی شد و در نهایت آرژانتین توانست با نتیجه 25 بر 22 به پیروزی برسد. از ابتدای ست سوم وادی در ترکیب ایران قرار گرفت اما باز هم این آرژانتینی‌ها بودند که با توپ گیری‌های مناسب عقب زمین و البته استفاده از اشتباهات تیم ایران در حمله موفق شدند و با نتیجه 25 بر 19 به پیروزی رسیدند تا بازی به ست چهارم کشیده شود.

در شروع ست چهارم شهروز همایونفرمنش و مرتضی شریفی به عنوان دو دریافت کننده اصلی تیم در ترکیب قرار گرفتند. وادی و صابر کاظمی هم پاسور و قطر پاسور بودند. در این ست تیم ایران 25 بر 22 آرژانتین را شکست داد تا جدال دو تیم به ست پنجم کشیده شود.

شاگردان بهروز عطایی در ست پنجم با نمایشی تحسین‌برانگیز 15 بر 13 حریف آمریکای جنوبی خود را شکست داد تا در مجموع سه بر دو فاتح این مسابقه باشد.

رقابت های جام واگنر امروز با دیدار تیم‌های لهستان و صربستان خاتمه پیدا خواهد کرد. ملی‌پوشان کشورمان در نخستین بازی خود با نتیجه سه بر صفر مغلوب لهستان شدند و آرژانتین هم توانست از سد صربستان عبور کند.

شاگردان عطایی در دومین گام هم با نتیجه 3 بر 2 مغلوب صربستان شدند و لهستان هم با نتیجه 3 بر صفر از سد آرژانتین گذشت. به این ترتیب لهستانی‌ها پیش از بازی سوم، قهرمانی خود در جام واگنر را قطعی کردند.

میلاد عبادی‌پور (کاپیتان)، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، محمدجواد معنوی نژاد، علی‌اصغر مجرد، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، شهروز همایونفرمنش، امین اسماعیل‌نژاد، صابر کاظمی، جواد کریمی، محمدطاهر وادی، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا موذن بازیکنان شرکت کننده تیم ایران در جام واگنر بودند.

هدایت تیم ملی والیبال ایران برعهده بهروز عطایی به عنوان سرمربی است و اکبر محمدی (سرپرست)، علیرضا طلوع‌کیان، عظیم جزیده و احمد لاهوتی (مربیان)، حسین خوریانی (آنالیزور)، رضا قلی‌پور (تراپیست) و یاناس (مربی بدنساز) دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات بودند.

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان از 27 تا 29 مردادماه با حضور چهار تیم ایران، صربستان، لهستان و آرژانتین برگزار شد. شاگردان عطایی صبح فردا لهستان را به مقصد اسلوونی ترک خواهند کرد تا برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان آماده شوند.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال ایران در مدت حضور در کراکوف لهستان در 17 ست به مصاف تیم‌های اوکراین (دوستانه)، لهستان، صربستان و آرژانتین (جام واگنر) رفت تا خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی مردان جهان آماده کند.

بیشتر بخوانید:

257 251

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

پیشنهاد روز

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید