پیروزی بزرگ وکلای ایرانی و شکست بزرگ تاج!

Table of Contents

پیروزی بزرگ وکلای ایرانی و شکست بزرگ تاج!

تیم وکلای ایرانی پرونده ویلموتس به سرپرستی روزبه وثوق احمدی توانست با استناد به قرارداد مارک ویلموتس با باشگاه رجاء کازابلانکا رقمی را از جریمه ۷/۸ میلیون یورویی فوتبال ایران کسر کند.
این اگرچه یک پیروزی بزرگ برای وکلای ایرانی ست چون تقریبا در اکثر پرونده هایی که به دیوان حکمیت ورزش می روند ، حکم فیفا عینا تائید می شود اما گروه ایرانی توانسته دادگاه را متقاعد کند تا بپذیرند آنچه از سوی مربی بلژیکی و وکلایش طرح شده ، قابل قبول نیست و با قرارداد منعقده ویلموتس و تیم مراکشی، قراردادش با ایران از درجه اعتبار ساقط شده است.
این موفقیت اما برای آنها که متن قرارداد را نوشتند، یک پیروزی نیست. چرا؟ چون آنچه باعث پیروزی شده، نه متن قرارداد که تصمیم سرمربی در عقد قرارداد و خارج شدن از دوره بیکاری بوده است.
قراردادی که بر اساس بندهایش سرمربی فقط سالی ۶۰ روز مرخصی داشت اما به لطف مدیریت مهدی تاج برای ۴۵ روز حضور در تهران نزدیک به ۶ میلیون یورو از ایران غرامت می گیرد! یعنی حدود ۱۸۰ میلیارد تومان!
درحالی که در حین عقد قرارداد و همین آخرین حضور مهدی تاج در فوتبال برتر او ادعا داشت این بهترین و محکم ترین قرارداد منعقده با یک مربی خارجی است و در صورت فسخ قرارداد فقط سه ماه اضافه حقوق به مرد بلژیکی تعلق می گیرد اما او برای یک همکاری ۵ ماهه و با کمتر از ۴۵ روز همراهی تیم ملی، توانسته دو سال از پول قراردادش را همراه با جریمه دیرکرد از فوتبال ایران بگیرد. مردی که قیمتش قبل از ایران ۵۰۰ هزار دلار بوده و بعد از ایران هم باز همان ۵۰۰ هزار دلار ارزش داشته است.
حال باید دید کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بر اساس پیگیری های قبلی این غرامت سنگین را از مسببین فاجعه قرارداد با ویلموتس می گیرد؟ فاجعه ای که دستاوردش تاراج ساختمان فدراسیون فوتبال و ساختمان پرسپولیس بوده است.

251 251

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید