کشتی‌گیر سنگین وزن ایران فینالیست شد

Table of Contents

پیشنهاد روز

کشتی‌گیر سنگین وزن ایران فینالیست شد

در پایان رقابت‌های روز نخست ۲ وزن پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان در بلگراد صربستان، امین میرزازاده دارنده مدال طلای امیدهای جهان در دیدار نیمه نهایی وزن ۱۳۰ کیلوگرم، مقابل مانتاس کنیستائوتاس از لیتوانی به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد تا دومین و آخرین فینالیست کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌ها باشد.

میرزازاده فردا شب(سه شنبه) برای کسب مدال طلای جهان به روی تشک می‌رود.

میرزازاده پیش از این در دور نخست مقابل علیم خان سیزدیکوف از قزاقستان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید، وی سپس مقابل صباح شریعتی کشتی‌گیر ایرانی تیم جمهوری آذربایجان به برتری ۹ بر صفر رسید و مقتدرانه راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز برابر یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک از گرجستان با نتیجه یک بر یک به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

مهدی محسن نژاد دیگر نماینده ایران در ۲ وزن پایانی بود که در دور نخست برابر هان جائه چانگ از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر صفر و ضربه فنی به پیروزی رسید اما در دومین مبارزه در حالیکه با نتیجه ۹ بر ۴ از کرم کمال از ترکیه پیش بود، روی اجرای فن فیتوی خود و بدلکاری حریف ناباورانه ضربه فنی شد و با توجه به شکست ۶ بر ۳ این کشتی‌گیر ترک در مرحله بعد مقابل فومیتا از ژاپن، محسن‌نژاد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در ادامه این رقابت ها، محمدرضا گرایی تا ساعتی دیگر در فینال وزن ۶۳ کیلوگرم برای کسب مدال طلای جهان به میدان می رود و علیرضا نجاتی در ۶۳ و محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم برای کسب مدال برنز جهان به روی تشک می روند.

بیشتر بخوانید:

257 251

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

پیشنهاد روز

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید