کیک تولد گردویی شکلاتی خانگی و خواص آن 

Table of Contents

پیشنهاد روز

کیک تولد گردویی شکلاتی خانگی و خواص آن 

یکی از دسرهایی که دارای طعم خوبی می باشد و در بسیاری از تولدها مورد استفاده قرار می گیرد کیک گردویی می باشد که به خانگی در طعمهای شکلاتی موجود می باشد این کیک دارای فواید بسیاری می باشد که می تواند برای عده ای از افراد بسیار مناسب باشد به این گونه که دارای ویتامینها مختلفی بوده و افرادی که از این نظر دچار کمبود هستند می توانند برای جبران از این دسر لذیذ استفاده داشته باشند.

این کیک به علت این که دارای مغز گردو تازه می باشد می تواند برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی دارند بسیار مفید باشد لازم به ذکر است از این کیکها می توان برای یک عصرانه همراه با چای گرم میل کرد تا در بازگشت انرژی تاثیراتی را داشته باشد به طوری که افراد کارمند و آنهایی که شغل اداری همچون پرسنل مجموعه آراد برندینگ دارند برای این که بتوانند در مدت زمان کاریشان به طور مناسبی عمل کنند بهتر است از این کیک به عنون یک میان وعده استفاده کنند تا بتوانند فعالیتشان را به خوبی انجام دهند.

این کیک دارای امگا ۳ می باشد و به همین خاطر برای افرادی که داری رژیم غذایی هستند می توانند این دسر خوشمزه و لذیذ را در وعده های صبحانه و یا عصرانه شان به همراه یک لیوان چای داغ میل نموده و از طعم دلشنین آن لذت ببرند.

کیک تولد گردویی شکلاتی 

قصد داریم در این مطلب شما را با طرز تهیه این کیک تولد گردویی آشنا کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید تا انتها با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه این کیک گردویی شامل: شش عدد تخم مرغ، شکر قهوه ای یک و نیم لیوان، آرد دو لیوان، کره ۲۰۰ گرم، شیر یک لیوان، نوک قاشق چای خوری، گردو ریز شده نصف لیوان و بکینگ پودر یک چهارم قاشق غذا خوری می باشد.

کیک تولد گردویی شکلاتی خانگی و خواص آن 

ابتدا بهتر است قبل از تهیه فر را در دماه ۱۸۰ درجه روشن کرد تا به خوبی گم شود سپس تخم مرغها را که نیم ساعت در دمای محیط قرار داده ایم را در دو ظرف خشک و تمیز سفیده و زرده آن را از یک دیگر جدا می کنیم و با استفاده از همزن برقی سفیده ها را به مدت ۵ دقیقه بهم میزنیم تا به خوبی فرم بگیرد این ظرف کنار گذاشته و به سراغ ظرفی که زردها هستند می رویم و به آن شکر و وانیل را اضافه کرده و مجدد با همزن به خوبی هم زده تا به صورت کرم رنگ در بیاید این فرآیند باعث می شود تا فرآیند پخت کیک تولد گردویی شکلاتی بهتر و با کیفقیت تر صورت پذیرد.

سپس کره ذوب شده و شیر را به آن اضافه کرده و به مدل ۳۰ ثانیه به هم می زنیم تا مواد به شکل یک دستی در بیاید بعد از این کار همزن را کنار گذاشته و سفیده های فرم گرفته را به زرده زده شدن اضافه می کنیم و به آرامی به حالت دورانی با استفاده از لیسک در یک جهت به هم می زنیم، بعد از این که مواد به صورت یک دستی درآمد آرد و بکینگی پودر را با استفاده ار الک رد کرده و مجدد به خوبی با لیسک به هم می زنیم تا به صورت یک نواختی در بیاد و در انتها گردوهای خورد شده را اضافه می کنیم آن را کنار می گذاریم.

بعد از انجام تمامی این مراحل قالب مورد نظر را با استفاده از روغ چرب کره و سپس با ارد به خوب قسمتهای چرب شده را آرد پاشی می کنیم مواد کیک را درون آن ریخته و در فر از قبل گرم شده قرار می دهیم و مدت ۴۵ دقیقه لازم است تا به خوبی کیک بپزد بعد از این فاصله با استفاده از یک سیخ چوبی تست کنید و اگر چیزی از مواد به آن نچسبید کیک کاملا پخته است.

کیک تولد خانگی 

امروزه بیشتر افراد برای مناسبتهای گوناگون همانند: تولد از کیک شکلاتی اسفاده می کنند چرا که هم دارای طعمی عالی بوده و هم ظاهری زیبا و مناسب را دارد این نوع کیک برای افرادی که علاقه زیادی را به شکلات دارند مناسب می باشد و می توانند از آن برای پذیراییهای دیگر استفاده داشته باشند.

کیک تولد گردویی شکلاتی خانگی و خواص آن 

برخی از افراد برای این که بتوانند طعم کیک تولد خانگی را دلچسب تر کنند از مغز و میوهای دیگری در لا ب لای آن استفاده می کنند که می تواند در این راستا بسیار به صورت مناسبی باشد.

اگر دارای مراسمهای بزرگی می باشید می توانید کیکهایی را تهیه کنید که میزان مواد بیشتری را برای تهیه نیاز دارد و اگر دارای میهمانیهای کوچکی هستید بهتر است از مواد کمتری را برای تهیه این نوع استفاده کنید تا در زمان پخت بتوانید به خوبی صرفه جویی کنید.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

پیشنهاد روز

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید