۳۳ درصد جمعیت هدف تهران واکسینه شدند

۳۳ درصد جمعیت هدف تهران واکسینه شدند


به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران افزود: مجموع آمار واکسن تزریق شده در استان تهران از ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار دوز گذشته است که سهم استان در دوز اول و دوم دریافت شده از مرز یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر عبور کرده است.

وی بیان کرد: راه اندازی مراکز جدید وکسیناسیون سرعت می‌گیرد تا فرآیند تزریق شتاب بیشتری یابد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ۱۰ گروه شغلی پرخطر داریم، گفت: این گروه‌ها بر اساس سند ستاد ملی کرونا در گروه‌های شغلی پرخطر قرار می‌گیرند و از همین رو در کنار واکسیناسیون عمومی، تزریق واکسن به این گروه ها در اولویت بوده و انجام می‌شود.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: در استان تهران بیش از ۹۰ درصد افراد گروه‌های شغلی پرخطر تاکنون واکسینه شده‌اند.

میزان بستری‌های کرونایی تهران به زیر ۹ هزار نفر رسید
زالی از کاهش میزان مراجعه بیماران کرونا به مراکز درمانی در استان تهران خبر داد و گفت: در استان تهران تا دیروز ۸/۷ دهم درصد کاهش بستری، ۵/۳ درصد کاهش مراقبت ویژه و ۲/۵ دهم درصد کاهش مراجعه را شاهد بودیم. همچنین در حال حاضر در تهران برای اولین بار در چند هفته گذشته میزان بستری عمومی به زیر ۹ هزار نفر رسید که این کاهش ناشی از تزریق واکسن و رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران در ادامه گفت: بر مبنای جمعیت ساکن استان تهران بیش از ۳۳ درصد مردم واکسینه شدند که این میزان نسبت به آمار کشوری که ۲۹ درصد است، نشان می‌دهد نسبت به دیگر استان‌ها جلو هستیم.

خواندن
مترو تهران کرونا نیست!Source link

ارسال دیدگاه

message
email
person