۷ ترفند پخت ماهی

۷ ترفند پخت «ماهی»

[ad_1]

روزنامه خراسان – مریم سادات کاظمی: از آن جا که گوشت ماهی بافت نرمی دارد، بهتر است ماهی منجمد برای یخ زدایی در یخچال قرار گیرد. به این ترتیب، شبیه ماهی تازه خواهد بود و هنگام جداکردن پولک ها، آسیب کمتری به گوشت و پوست می‌رسد. سپس روی ماهی، آب سرد بریزید و پارچه تمیزی روی آن قرار دهید و به صورت ضربه‌ای آرام روی ماهی بزنید تا آب اضافی آن گرفته شود. در ادامه به نکاتی برای پخت ماهی اشاره می‌کنیم:

۱. در صورتی که قصد آب پز کردن ماهی را دارید، حتما ادویه‌ها و سبزیجات معطر به آب قابلمه اضافه کنید تا گوشت ماهی طعم دار شود، زیرا ماهی درون آب تا حد زیادی طعم و چربی خود را از دست می‌دهد.

۲. حتما پیش از طبخ ماهی، آن را طعم دار کنید، زیرا افزون بر مزه بهتر، بافت نرم تری نیز خواهد یافت. آب لیمو، روغن، سیر، پیاز و ریحان تازه جزو بهترین چاشنی‌های ماهی هستند. ۲۰ دقیقه برای طعم دار شدن ماهی کافی است و اگر چاشنی آن ترش است، نباید بیشتر از یک ساعت در چاشنی بماند، زیرا مانع از پخت گوشت می‌شود.

۷ ترفند پخت «ماهی»

۳. بافت ماهی‌های سفید معمولا آب زیادی دارد و به خصوص درباره ماهی منجمد این حالت بیشتر می‌شود. به همین دلیل، هنگام سرخ کردن، نباید تکه‌های زیادی را درون تابه گذاشت، زیرا به جای سرخ شدن، ماهی آب پز می‌شود.

۴. برای سرخ کردن ماهی حتما از تابه تفلون استفاده کنید و مقداری نمک به روغن اضافه کنید تا مانع از پاشیدن روغن به اطراف شود.

خواندن
طرز تهیه‌ی کیک موز کره‌ای؛ با بافت مرطوب و طعم عالی

۵. هنگام کبابی کردن ماهی و سرخ کردن درون تابه، پوست آن را جدا نکنید. پوست ماهی مانع از تکه شدن گوشت و طعم و چربی ماهی نیز بهتر حفظ می‌شود.

۶. اگر پس از کبابی شدن ماهی درون فر، سطح آن طلایی شده، اما گوشت هنوز خام است، روی ظرف را با کاغذ آلومینیوم بپوشانید و چند دقیقه دیگر درون فر بگذارید.

۷. ماهی را بیش از حد طبخ نکنید؛ تکه‌هایی به ضخامت ۵/۲ سانتی متر حدود ۱۰ دقیقه پخت نیاز دارد و تکه‌های نازک‌تر به زمانی کمتر.

[ad_2]

منبع

ارسال دیدگاه

message
email
person