افزایش صادرات نفت ایران | نفت ذخیره شده به کدام کشور رفت؟

Table of Contents

پیشنهاد روز

افزایش صادرات نفت ایران | نفت ذخیره شده به کدام کشور رفت؟

به گزارش جُستک آنلاین، اطلاعات منتشر شده بر اساس ردیابی کشتی‌ها نشان می‌دهد صادرات نفت ایران در ماه اوت برای سومین ماه متوالی افزایش یافته است.

موسسه کپلر که خدمات مربوط به ردیابی کشتی‌ها را ارائه می‌دهد اعلام کرد نفت آماده صادرات ایران در روی خشکی طی سه ماه گذشته ۶ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۵۰ میلیون بشکه رسیده است. همچنین نفت آماده صادرات ایران بر روی دریا نیز از ۱۰۷ میلیون بشکه به ۹۳ میلیون بشکه رسیده که یعنی ۱۴ میلیون بشکه کاهش یافته است.

بر این اساس ایران طی این سه ماه گذشته علاوه بر صادرات نفت از تولید روزانه خود، ۲۰ میلیون بشکه از نفت ذخیره شده خود را نیز روانه بازار کرده است. بخش مهمی از نفت ذخیره شده ایران روانه بازار چین شده است.

موسسه ورتکسا نیز که محموله های انرژی را ردیابی می‌کند تایید کرده است صادرات نفت ایران طی سه ماه گذشته رو به افزایش بوده است. در ماه ژانویه صادرات نفت ایران یک میلیون بشکه در روز گزارش شده بود که این رقم در ماه می به ۷۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت اما طی ماه‌های ژوئن تا اوت صادرات نفت ایران صعودی بوده است.

این اطلاعات در حالی منتشر می‌شود که اوپک نیز بر اساس اطلاعات منابع ثانویه از افزایش ۵ هزار بشکه ای تولید روازنه نفت ایران در ماه اوت خبر داده است. ایران در این ماه ۲ میلیون و ۵۷۲ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد. تولید نفت ایران در این ماه نسبت به سال ۲۰۲۰ که دولت آمریکا سیاست فشار حداکثری را در پیش گرفت رشد حدود ۳۰ درصدی داشته است. ایران در آن سال ۱ میلیون و ۹۹۱ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود. رشد ۳۰ درصدی تولید نفت ایران با وجود تداوم تحریم های آمریکا نشان دهنده رنگ باختن تحریم ها و موفقیت ایران در خنثی کردن اثر سیاست های خصمانه دولت آمریکا علیه اقتصاد کشور است.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید