انتشار دود در کابین و فرود اضطراری پرواز تهران-تبریز | چند مسافر دچار تنگی نفس شدند

Table of Contents

پیشنهاد روز

انتشار دود در کابین و فرود اضطراری پرواز تهران-تبریز | چند مسافر دچار تنگی نفس شدند

به گزارش جُستک آنلاین، پرواز هواپیمایی معراج که از ساعت ۱۲ فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد تبریز ترک کرده بود، به‌دلیل ایجاد دود و بوی نامطبوع در کابین هواپیما، مجددا به فرودگاه مهرآباد بازگشته و با گذشت دو و نیم ساعت از زمان اولیه پرواز، مسافران هنوز در فرودگاه مهرآباد حضور دارند و به آنها اعلام نشده که علت این موضوع چه بوده است.

یکی از مسافران علام کرد که پس از برخاستن هواپیما، دود زیادی در کابین ایجاد شده و مسافران به‌سختی می‌توانستند نفس بکشند و خلبان مجبور شده پس از مدت کوتاهی از آغاز پرواز، در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری داشته باشد و حتی چند مسافر دچار تنگی نفس شده‌اند، که آمبولانس در محیط مستقر شده و به آنها رسیدگی کرده است؛ با وجود این هواپیمایی معراج توضیحی درباره وقایع رخ‌داده به مسافران نداده است.

در نهایت با گذشت بیش از دو ساعت از زمان آغاز پرواز، به مسافران اعلام شده که می‌توانند برای ادامه سفر خود به هواپیما بازگردند؛ هر چند برخی از مسافران، پرواز خود با این هواپیمایی را کنسل کرده‌اند و برخی دیگر به هواپیما برگشته‌اند.

در این زمینه میرسمیعی روابط عمومی هواپیمایی معراج توضیح داد: به علت پروازهای نجف و وجود گردوخاک‌ در آن فرودگاه، فرآیند به این شیوه است که موتور هواپیما باید هر بار شست‌وشو شود، که بعد از آخرین پرواز به فروگاه نجف، موتور هواپیما شست‌وشو داده شد، اما مقداری از مواد شست‌وشوکننده داخل موتور مانده بود و باعث ایجاد یک بوی بد در کابین شده بود. ما به این خاطر که امنیت به خطر نیفتد و جانب احتیاط را رعایت کنیم، به فرودگاه مهرآباد برگشتیم تا موتور هواپیما بار دیگر بررسی شود و پرواز ادامه پیدا کند.

او همچنین درباره ادامه روند این پرواز و نحوه جبران خسارات به مسافران توضیح داد: مشکل فنی برای ادامه پرواز وجود ندارد، پذیرایی از مسافران انجام می‌شود و برای جبران خسارات هم طبق قوانین برخورد می‌شود.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید