این خوراکی‌ها در مرداد ماه ارزان شدند | میوه‌ای که صدرنشین گرانی شد

Table of Contents

پیشنهاد روز

این خوراکی‌ها در مرداد ماه ارزان شدند | میوه‌ای که صدرنشین گرانی شد

به گزارش جُستک آنلاین، اگر چه جدیدترین گزارش مرکز آمار از متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور در مرداد ماه امسال نشان می دهد که اغلب کالاهای خوراکی منتخب با افزایش قیمت مواجه شده اند اما با این حال قیمت برخی آنها از جمله مرغ، روغن مایع و روغن نباتی جامد در ماه گزارش نسبت به تیرماه کاهش قیمت داشته اند. همچنین برخی از انواع میوه و سبزیجات نیز در این ماه نسبت به ماه ارزان تر شدند.

مرغ ارزان‌ شد

در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها،  گوشت گاو یا گوساله با ٣.٥ درصد، کنسرو ماهی تن با ١.٩ درصد و ماهی قزل آلا با ١.١ درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم مرغ ماشینی با منفی ٤.٥ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

همچنین در گروه نان و غلات، اقلام رشته آش با ٤.٢ درصد، برنج ایرانی درجه یک  با ٤.١ درصد و  شیرینی خشک  با ٣.٠ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

بیشترین افزایش قیمت در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن نسبت به ماه قبل مربوط به  خامه پاستوریزه با ٥,٩ درصد و کره پاستوریزه(کره حیوانی) با ٤.٨ درصد و دوغ پاستوریزه با ٤.١ درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به روغن نباتی جامد با منفی ١.٧ درصد بوده است.

پرتقال صدرنشین گرانی

 بیشترین افزایش قیمت در گروه میوه و خشکبار، نسبت به ماه قبل مربوط به پرتقال با ٢٤.٢ درصد، سیب با ١٣.١ درصد است. همچنین در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هندوانه  با منفی ٢٢.٧ درصد و لیموترش با منفی ٢٠.٦  درصد است.

در گروه سبزیجات و حبوبات، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هویج فرنگی با ٢١,٨ درصد، پیاز با ٥.٩ درصد و لوبیا چیتی با ٤.٤ درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به کدوسبز با  منفی ١١.٢ و فلفل دلمه ای با منفی ٧.٤  درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها نیز دسته دیگر از اقلام خوراکی مورد بررسی در گزارش مرکز آمار است. در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به سس مایونز با ١٠,٨ درصد و سس گوجه فرنگی با ٥.٦ درصد است.

این خوراکی ها در مرداد ماه ارزان شدند

این خوراکی ها در مرداد ماه ارزان شدند

این خوراکی ها در مرداد ماه ارزان شدند

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید