بریتانیا متا را برای ایمنی بیشتر کودکان در هدست های VR نقره داغ می کند

Table of Contents

پیشنهاد روز

بریتانیا متا را برای ایمنی بیشتر کودکان در هدست های VR نقره داغ می کند

به گزارش جُستک و به نقل از انگجت، دفتر کمیسر اطلاعات بریتانیا (ICO) در بیانیه‌ای به گاردین گفت که در حال برنامه‌ریزی «بحث‌های بیشتر» با متا در مورد انطباق هدست Quest ۲ VR با کدی که اخیراً برای کودکان ایجاد شده است. که ایمنی کاربران جوان را در اولویت قرار می‌دهد. سازمان دیده بان می خواهد تعیین کند که آیا هدست و سرویس های VR متا به اندازه کافی برای محافظت از حریم خصوصی و داده های کودکان مناسب است یا خیر.

بارونس بیبان کیدرون، که این کد را توسعه داده بود، نگران بود که پلتفرم متا ورود به سیستم را برای بچه‌ها آسان می‌کند و خطر سوء استفاده، آزار و اذیت و محتوای صریح آن ها را تهدید ‌کند. متا نیاز به یک حساب کاربری فیس بوک دارد (و در نتیجه یک کاربر حداقل  باید ۱۳ سال سن داشته باشد)، اما این بدان معنا نیست که  این ابزار کارآمد باشد. کیدرون گفت که کودکان می‌توانند فقط با زدن یک علامت برای گفتن اینکه به اندازه کافی بزرگ شده‌اند، به اتاق‌های گفتگوی بالقوه خطرناک VR وارد شوند.

یکی از سخنگویان متا به گاردین گفت که غول اینترنتی «متعهد» به احترام به کد  حریم کودکان است و مطمئن است سخت‌افزار VR الزامات این کد را برآورده می‌کند. این نماینده تاکید کرد که شرایط خدمات به کودکان زیر ۱۳ سال اجازه استفاده از محصولات را نمی‌دهد، اما نگرانی‌هایی را برطرف نکرد که نادیده گرفتن این سیاست برای کودکان بسیار آسان است. این شرکت قبلاً وعده برنامه ۵۰ میلیون دلاری را داده است تا مطمئن شود که توسعه متاورس آن از قوانین و مقررات پیروی می کند.

اگر ICO تشخیص دهد که متا این موضوع را نقض کرده است، بریتانیا می تواند طیف گسترده ای از مجازات ها را اعمال کند. آنها همچنین می توانند متا را با مبلغ ۱۷.۵ میلیون پوند (حدود ۲۳.۸ میلیون دلار) یا تا ۴ درصد از گردش مالی آن در سراسر جهان – بیش از ۱۰ میلیارد دلار، جریمه کنند.

46

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید