بلیت هواپیما گران شد؟ | واکنش رئیس سازمان هواپیمایی

Table of Contents

پیشنهاد روز

بلیت هواپیما گران شد؟ | واکنش رئیس سازمان هواپیمایی

به گزارش جُستک آنلاین، اواسط ماه گذشته محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه” از افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی جلوگیری کرده‌ایم” گفته بود: برخی ایرلاین‌ها عمدا در حال زمین‌گیر کردن هواپیماها هستند.

وی با اشاره به مصوبه ۳ ماه قبل برای افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی توسط شورای عالی هواپیمایی افزود: سه ماه است که این کار را متوقف کرده‌ایم. در این بین برخی شرکت‌های هواپیمایی به‌طور غیرمستقیم هواپیماهای خود را زمین‌گیر می‌کنند.

وی در این‌باره توضیح داد: به همین دلیل نیز بلیت پرواز به سختی تهیه می‌شود. در زمان حاضر حدود ۱۱۵ فروند از ناوگان مسافری کشور فعال است. این در حالی است که ناوگان هوایی مسافربری کشور دارای حدود ۴۰۰ فروند هواپیماست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این پرسش که مجلس تا چه زمانی می‌تواند در برابر افزایش قیمت بلیت پروازها مقاومت کنند، اضافه کرد: این افزایش ۳۰ درصدی در شورای عالی هواپیمایی تصویب شده و ایرلاین‌ها در انتظار ابلاغ آن هستند.

رضایی کوچی با یادآوری این‌که ایرلاین‌ها برای یک ساعت پرواز حدود ۹۳۰ هزار تومان دریافت می‌کنند، تصریح کرد: با افزایش ۳۰ درصدی یک ساعت پرواز به حدود ۱.۲ میلیون تومان افزایش می‌یابد، البته این در صورتی است که شرکت‌ها تخلف نکنند.

سازمان هواپیمایی: افزایش ۳۰ درصدی قیمت را تایید نمی‌کنیم

این در حالی است که رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که امسال افزایش قیمت‌ها را در همه حوزه‌ها داشته‌ایم، اظهار کرد: دی ماه سال گذشته ۱۵ درصد قیمت بلیت را کاهش دادیم و در سایت ایرلاین‌ها آنرا همچنان کنترل می‌کنیم.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی با توجه به تمام اتفاقات روی داده در حوزه‌های مختلف و افزایش قیمت‌ها که در صنعت هوانوردی وجود دارد، درخواست افزایش قیمت بلیت  هواپیما را داشته‌اند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: این درخواست در شورای عالی هواپیمایی مطرح شده که در صورت نهایی شدن آنرا اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

محمدبخش در پاسخ به این پرسش که افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما را تایید می‌کنید، گفت: این عدد را تایید نمی‌کنیم.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید