تاثیر منفی تنش در تایوان بر سهام شرکت های سازنده نیمه هادی

Table of Contents

پیشنهاد روز

تاثیر منفی تنش در تایوان بر سهام شرکت های سازنده نیمه هادی

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت جُستک به نقل از رویترز، سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، که چین آن را قلمرو خود می‌داند، روز سه‌شنبه در سطح جهانی بازتاب گسترده ای داشت و به تنش‌ها بین واشنگتن و پکن دامن زد.

چین سفر پلوسی را که دومین مقام مهم در ایالات متحده و منتقد دیرینه چین است، به عنوان پیامی دلگرم کننده به اردوگاه استقلال طلبان تایوان تلقی کرد و بارها نسبت به آن هشدار داد.

تایوان میزبان بزرگترین شرکت تولید کننده نیمه هادی در جهان برای دهها شرکت فناوری جهان است. ارزش سهام شرکت تولید نیمه هادی تایوان موسوم به TSMC روز گذشته 2.4 درصد کاهش یافت، در عین حال ارزش سهام شرکت یونایتد میکروالکترونیکس هم سه درصد سقوط کرد.

میزان کاهش ارزش سهام شرکت تایوانی بیشترین رقم کاهش در سه هفته گذشته بوده است. مایکل هیوسون، تحلیلگر ارشد بازار در CMC Markets انگلستان، گفت: چشم انداز نامطمئن تجارت در آسیا که ناشی از تنش های تایوان است، احتمالاً بر بازار نیمه هادی ها تأثیر می گذارد.

بازار نیمه هادی ها در دیگر نقاط جهان هم سقوط کرده است. اینفینئون آلمان از سقوط 2.3 درصدی ارزش خود در این بازار و شرکت های هلندی ای اس ال ام، ای اس ام آی و بی ای اس آی از سقوط 3 تا 4 درصدی ارزش سهام خود در بازار خبر داده اند. این سقوط در مورد شرکت های تراشه ساز آمریکایی ان ویدیا، اینتل، کوالکوم و میکرون هم کمی بیش از یک درصد بوده است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید