توصیه رئیس سازمان هواپیمایی کشور به زائران اربعین

Table of Contents

پیشنهاد روز

توصیه رئیس سازمان هواپیمایی کشور به زائران اربعین

به گزارش جُستک آنلاین، محمد محمدی بخش اظهار کرد: توافق همیشگی ایران و عراق ۱۲۰ پرواز هفتگی بود. به دلیل ایام اربعین این عدد در ابتدا به ۲۵۰ پرواز، سپس ۷۵۰ و مجددا به هزار پرواز افزایش یافت، در سفر اخیر به کشور عراق برای تسهیل و افزایش پروازها بین دو کشور توافقی انجام شد که برای تسهیل جابه جایی زائران تعداد پروازها به هزار پرواز برسد.

او افزود: پیش از این برای ایام اربعین اعلام شده بود که تعداد پروازها از ۲۵۰ به ۷۵۰ پرواز افزایش یافت، این در حالی است که پیش از این تعداد پروازهای هفتگی بین دو کشور ۱۲۰ پرواز بود.

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشور در حال حاضر تقاضای سفر به عراق از مبدا ایران بیش از هزار پرواز است و طی جلسات مستمر با مسئولان سازمان هواپیمایی عراق و همینطور فرودگاه نجف و بغداد مقرر شد تا پایان ماه صفر محدودیتی برای سیکل و تعداد پرواز نداشته باشیم. 

او اضافه کرد: هم اکنون حداکثر جابه جایی زائران را در ایام اربعین داریم و تعداد جابه جایی و بازگشت زائران را به ۱۲۰ هزار زائر رسانده ایم.

به گفته محمدی بخش، تنها عامل محدودیت کننده ظرفیت کم فرودگاه نجف با توجه به ترافیک پروازها در این ایام است که قرار شد بدونِ محدودیت تا حداکثر ظرفیت فرودگاه نجف و بغداد از پروازهای ایرانی پذیرایی شود.

معاون وزیر راه گفت: عراق تسهیلات لازم را برای پروازهای ایرانی قرار خواهد داد و در عین حال ما تجهیزات فرودگاهی را از ایران در اختیار فرودگاه نجف قرار دادیم.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید