خوشحالم که همراه اول توانسته بخشی از عقب‌ماندگی‌های کشور در عرصه فضای مجازی را جبران کند

Table of Contents

پیشنهاد روز

خوشحالم که همراه اول توانسته بخشی از عقب‌ماندگی‌های کشور در عرصه فضای مجازی را جبران کند

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، عصر امروز دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه هیاتی، ضمن بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول، تفاهم نامه‌ای را با مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه کشور در راستای ارتقای سطح همکاری ها امضا کرد.

این تفاهم نامه در راستای تعاملات علمی-پژوهشی و تحقق اهداف کارآفرینی در ارتباط دانشگاه با صنعت، هم افزایی علمی و اجرایی، استفاده از سرویس ها و خدمات سازمانی همراه اول به همت مرکز تحقیق و توسعه این اپراتور منعقد شد.

همکاری در ایجاد و توسعه زیرساخت های فناوری و سراهای نوآوری مشترک با رویکرد مسأله محوری، همکاری در تجاری سازی محصولات سخت افزاری و نرم افزاری فن آوران مستقر در زیست‌بوم فناوری دانشگاه، همکاری در اجرای رویدادهای فناورانه، همکاری در ایجاد و توسعه شتاب دهنده های تخصصی، فضاهای کار اشتراکی مجازی، تجاری سازی محصولات فناورانه در پارک علم و فناوری دانشگاه و تقویت شبکه سازی در حوزه فناوری، همکاری برای توسعه زیرساخت های فناورانه به منظور ایجاد پلتفرم آموزشی و دورکاری دانشگاه، هدایت و تعریف پروژه های دانشجویی در راستای مسائل پژوهشی همراه اول، توسعه زیرساخت های فناوری نسل پنجم، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در راستای تسهیل گری تحقیق و توسعه و همچنین تاسیس صندوق مشترک جهت حمایت از طرح های فناورانه بخشی از اهداف مهم مندرج در این تفاهم نامه است.

در این مراسم مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول ضمن معرفی پلتفرم های دیجیتال این اپراتور و تشریح وضعیت شبکه همراه اول، میزبان طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و هیات همراه بود.

در ادامه این بازدید رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به غفلت بزرگ صورت گرفته در واگذاری فضای سایبری و فرهنگی کشور به دیگران اظهار داشت: شاید از معدود کشورهایی هستیم که با توجه به نگاهی که بر کشور حاکم است، باید خیلی زودتر و جدی تر در این عرصه وارد می شدیم.

وی افزود: امروز از این نظر خوشحال شدم که بخشی از آن عقب ماندگی های جدی که در این عرصه وجود دارد با تلاش دوستان همراه اول جبران شده و تلاش های آن ها مایه قوت دل بود.

طهرانچی با بیان اینکه باید تلاش کنیم در این عرصه جایگاه خودمان را پیدا کنیم گفت: هیچ فرهنگی نمی تواند بدون داشتن موتور جستجو در این فضا حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر یک خدمات گیرنده باشیم، بازنده بزرگ خواهیم بود؛ لذا خوشحال شدم که دوستان ما در همراه اول جناب آقای دکتر اخوان و همکاران جوان و خوبشان اتفاقاتی را رقم زدند که قابل توجه بوده که می تواند منشا جهش کشور باشد.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید