رشد سریع اقتصاد دیجیتال چین در سال 2021

Table of Contents

رشد سریع اقتصاد دیجیتال چین در سال 2021

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت جُستک به نقل از سی جی تی ان، کنفرانس توسعه نوآوری اقتصاد دیجیتال چین روز جمعه در شهر شانتو در استان گوانگدونگ در جنوب چین افتتاح شد. وانگ ژیقین، معاون آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین در این کنفرانس گفت: «نسبت اقتصاد دیجیتال چین به تولید ناخالص داخلی در 10 سال گذشته افزایش یافته و میانگین نرخ رشد سالانه آن بالاتر از تولید ناخالص داخلی است».

وی افزود: ساختار این بخش با استفاده از اینترنت در صنایع، هوشمندسازی تولید، کاربرد اینترنت در وسایل نقلیه و سایر صنایع جدید یکپارچه شکل گرفته که 82 درصد از اقتصاد دیجیتال چین را به خود اختصاص داده است.

در همین راستا اپراتور چایناموبایل بیش از 950000 دکل نسل پنجم تلفن همراه راه اندازی کرده و به گفته دونگ شین، مدیر کل این شرکت تا پایان سال جاری میلادی پوشش نسل پنجم در تمام شهرستان‌ها و شهرک‌های مهم سراسر چین تکمیل می شود.

به گفته جیانگ چانگجون، استاد آکادمی مهندسی چین دانشگاه تونگجی اقتصاد دیجیتال باید با ایجاد زیرساخت های جدید، توسعه صنایع کاربردی فناوری اطلاعات و افزایش آموزش پرسنل تقویت شود.

بر اساس گزارش دولت، اقتصاد دیجیتال چین در سال 2021 بیش از 45 تریلیون یوان (6.72 تریلیون دلار) ارزش داشت که 39.8 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل داده است.

انتهای پیام/ ت 24این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید