زمان حرکت قطار تهران-کربلا به مناسبت ایام اربعین اعلام شد | فروش بلیت قطارها از فردا آغاز می شود

Table of Contents

پیشنهاد روز

زمان حرکت قطار تهران-کربلا به مناسبت ایام اربعین اعلام شد | فروش بلیت قطارها از فردا آغاز می شود

به گزارش جُستک آنلاین به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، «سید میعاد صالحی» معاون وزیر شهرسازی و مدیرعامل راه آهن گفت: طبق تفاهم با مدیرعامل راه‌آهن عراق، مقرر شد به مدت ۳ ماه، هفته‌ای یک رام قطار از تهران تا کربلا سیر کند.

صالحی ادامه داد: این قطار از تهران تا مرز شلمچه در داخل کشور سیر خواهد کرد و از مرز شلمچه تا بصره به طول ۳۰ کیلومتر، مسافران مسیر را با اتوبوس طی خواهند کرد و در بصره سوار قطار شده و تا کربلا ادامه مسیر می دهند. 

مدیرعامل راه آهن بیان کرد: با توجه به اینکه این قطار در سه ماهه اول به صورت آزمایشی است، حرکت این قطار به صورت کاروانی و از طریق آژانس های مسافرتی منتخب مورد تایید انجام می شود.

وی بیان کرد: با توجه به این که ممکن بود در این سفر موانعی وجود داشته باشد، سه هفته گذشته به همراه همکارانم این مسیر را به صورت میدانی طی کردیم تا بتوانیم موانع را متوجه شده و برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد تکمیل خط آهن شلمچه-بصره نیز گفت: با توجه به تفاهم با کشور عراق، مطالعات عمرانی برای احداث خط در حال انجام است و گام به گام به جلو حرکت می کنیم تا این مسیر هر چه زودتر احداث شود.

وی افزود: به مناسبت ایام اربعین و برای رفاه حال زائران، در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریورماه، تعداد قطارهای تهران -کرمانشاه، تهران- خرمشهر و تهران- اهواز دو برابر خواهد شد، ضمن اینکه قطارهای اهواز تا خرمشهر نیز ادامه سیر خواهند داد.

صالحی تاکید کرد: همچنین در این ایام شرکت راه آهن به طور ۲۴ ساعته، زائرین را از خرمشهر تا مرز شلمچه به طور رایگان جابجا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت راه آهن در مورد پیش فروش بلیت سفرهای تابستانی گفت: پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۴۰۱/۶/۱۱ تا ۱۴۰۱/۷/۱۰ از روز شنبه ۵ شهریور آغاز می شود.

 فروش بلیت در تمامی محورها توسط فروشندگان غیرحضوری (سایت های مجاز) از ساعت ۱۴ روز شنبه ۵ شهریور ماه آغاز می‌شود.
فروشندگان حضوری (آژانس ها) نیز از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۶ شهریور ماه فروش بلیت در تمامی  محورها را انجام خواهند داد.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید