قیمت بلیت‌ اتوبوس پس از اربعین تغییر می کند؟

Table of Contents

پیشنهاد روز

قیمت بلیت‌ اتوبوس پس از اربعین تغییر می کند؟

به گزارش جُستک آنلاین، احمدرضا عامری اظهار کرد: افزایش قیمت بلیت اتوبوس برای زمانی است که یکسرخالی باشند، در حال حاضر هم اتوبوس‌هایی که برای مسیر رفت زائران به کشور عراق اعزام شده بودند، زائران را از این کشور به ایران بازمی‌گردانند و باز هم مسیر یکسر خالی را طی می‌کنند، از این رو همچنان این قیمت‌ها ادامه دارد، اما با تمام شدن بازه اربعین و برگشتن به حالت عادی و زمانی که اتوبوس‌ها مسیر دوطرفه داشته باشند، نرخ‌ها به سابق برمی‌گردد.

او درباره موضوع کمبود اتوبوس‌ها نیز توضیح داد: با توجه به استقبال زائران، اگرچه تمام توان و ظرفیت اتوبوسرانی برای مراسم اربعین بسیج شده بودند، اما توان حمل‌ونقل کشور، یک توان محدود است و به همین دلیل در این مدت با کمبود مواجه شده بودیم.

براساس این گزارش ، سفرهای اربعین از هفته گذشته آغاز شده و البته بازه زمانی اربعین از سوی ستاد مرکزی اربعین، از ۱۵ تا ۳۰ شهریور اعلام شد تا زائران کربلای معلی در این مدت زمان به کشور عراق رفته و برگردند. در حال که هفته گذشته سفرهای رفت از ایران به مقصد عراق، شدت گرفته بود. با نزدیک شدن به روز اربعین در تاریخ ۲۶ شهریورماه و با توصیه به زائران برای برگشت به ایران درصورت اتمام زیارت و همچنین محدودیت‌های مرزی و اینکه دیگر امکان سفرهای رفت به‌صورت کاروانی وجود ندارد، اکنون تعداد سفرهای برگشت شدت گرفته است.

برای اربعین امسال، پنج میلیون مسافر پیش‌بینی شده بود که با توجه به ظرفیت‌های هوایی و ریلی، مشخص شد که بخش اعظمی از این مسافران ازطریق جاده‌ها سفر خواهند کرد، از این رو سازمان راهداری نیز اعلام کرد که برای اربعین امسال، ۱.۵ میلیون ظرفیت برای حمل‌ونقل عمومی در نظر گرفته شده، در عین حال درباره قیمت بلیت‌های اتوبوس، ابتدا اعلام شده بود با توجه به اینکه اتوبوس‌ها در مسیر رفت، زائران را به مرز می‌برند و برای سرویس‌دهی بدون مسافر برمی‌گردند و این اتفاق در مسیر برگشت هم تکرار می‌شود، ۷۵ درصد افزایش قیمت در این بازه صورت گرفته است.

این افزایش ۷۵ درصدی در حالی در ابتدا مقرر شد که سال گذشته، افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت‌های اتوبوس صورت گرفته بود، اما پس از آن رستم قاسمی -وزیر راه و شهرسازی- اعلام کرد که با هدف تشویق رانندگان برای این مسیرها، دومرتبه افزایش قیمت صورت گرفته واز این رو مقرر شد همچون سال گذشته، افزایش ۱۰۰ درصدی اعمال شود؛ هرچند در روزهای گذشته برخی اخبار از افزایش ۱۲۵ درصدی قیمت‌ها حکایت داشت که مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌نقل جاده‌ای به ایسنا اعلام کرد افزایش ۱۲۵ درصدی تخلف است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

پیشنهادات روز

در اینستاگرام

جوستک را دنبال نمایید

در تلگرام

جوستک را دنبال نمایید

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید